اخراج شهروند آمریکایی از کره شمالی

مقامات کره شمالی اعلام کردند، یکی از شهروندان آمریکایی که طی 20 سال اخیر به صورت متوالی به پیونگ یانگ سفر می‌کرده به دلیل "توطئه چینی و تبلیغات سیاسی" از این کشور اخراج می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در اطلاعیه‌ای که توسط این کشور منتشر شده به جزئیات کمی در خصوص این تصمیم گیری اشاره شده است و مشخص نیست که آیا این بانوی آمریکایی اکنون در بازداشت است و یا اخراج وی از پیونگ یانگ صورت گرفته یا خیر و از این آمریکایی با نام سوساندرا که احتمالا نام کره‌ای اوست، یاد کرده و به نام اصلی او اشاره‌ای نشده است.

در این بیانیه ادعا شده است، این شهروند آمریکایی تحت عنوان "حامی حقوق بشر" به کره شمالی سفر کرده اما به دلیل داشتن احساس تنفری عمیق نسبت به پیونگ یانگ، به صورت پنهانی به ساختن فیلم و گرفتن عکس‌هایی علیه کره شمالی مبادرت می‌کرده است.

با این حال، ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره اعلام کرد که این نهاد نمی‌تواند این خبر را تایید کند.

این در حالی است که کره شمالی معمولا آمریکایی‌ها و خارجیانی را که به این کشور سفر می‌کنند به دلایلی که خیانت به این کشور می‌داند بازداشت می‌کند.

دولت پیونگ یانگ همچنین اعلام کرده است که قصد دارد سوساندرا را پس از عذرخواهی و اعتراف به دلیل کهولت سن از این کشور اخراج کند.

انتهای پیام

کد N784982