داعش درآمدهای نفتی‌اش را از دست می‌دهد

یک روزنامه آلمانی گزارش داد، گروه داعش با از دست دادن سه منطقه نفتی وسیع منبع بزرگی از درآمدهای خود را از دست داد.

یک روزنامه آلمانی گزارش داد، گروه داعش با از دست دادن سه منطقه نفتی وسیع منبع بزرگی از درآمدهای خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی حملات ضد تروریستی گسترده عراق، گروه تروریستی داعش در حال حاضر تنها کنترل یک منطقه نفتی را در عراق در دست دارد.

تروریست‌های داعش با رانده شدن از شهر استراتژیک تکریت در شمال عراق اکنون تنها پنج درصد از توانایی استخراج پیشین خود را دارند.

به گفته این روزنامه آلمانی و به نقل از منابع امنیتی و اطلاعاتی فدرال، داعش دست کم سه منطقه نفتی را از دست داده است. گفته می‌شود تصاویر ماهواره‌ای نشان داده‌اند که در پی پیشروی‌های نیروهای عراق، این گروه دو منطقه از این سه منطقه را حمرین در بصره و عجیل در شمال تکریت به آتش کشیده‌اند.

با استناد به منابع امنیتی و شواهد روزنامه آلمانی ادعا می‌کند، تروریست‌های داعش خود فهمیده‌اند که فعلا نمی‌توانند مناطق از دست داده را مجددا تحت کنترل بگیرند. داعش در حال حاضر تنها منطقه نفتی قیاره را تحت کنترل دارد که مجموع ظرفیت استخارج ان تنها حدود 2000 شبکه در روز است.

همچنین گفته می‌شود این گروه تروریتسی برای بهره‌برداری کامل از این مناطق نفتی با کمبود نیروی حرفه‌ای مواجه است و همزمان در حال از دست دادن منابع مالی خود است.

این در حالی است که آمارهای دقیقی از جزئیات منابع مالی این گروه تروریستی وجود ندارد اما مشخص است که به غیر از نفت، داعش از سایر فعالیت‌هایی چون قاچاق عتیقه جات، مالیات و اخاذی کسب درآمد می‌کند.

انتهای پیام

کد N784963