اکثریت آمریکایی‌ها موافق بهبود روابط با کوبا هستند

نتایج یک نظرسنجی نشان داد، اکثریت آمریکایی‌ها از بهبود روابط دیپلماتیک کشورشان با کوبا استقبال می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نتایج نظرسنجی تلموندو و ام.اس.ان.بی.سی نشان داد، 59 درصد آمریکایی‌ها با تصمیم اخیر دولت آمریکا برای بهبود روابط دیپلماتیک با کوبا موافق هستند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان داد که 57 درصد تمامی شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از جمله 78 درصد اسپانیایی‌تبارها با تصمیم اخیر باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در خصوص تغییر در قوانین مهاجرتی موافق هستند.

براساس نتایج این نظرسنجی در همین حال بیش از نیمی از آمریکایی‌ها موافق تحریم‌های اوباما علیه دولت ونزوئلا هستند. دولت آمریکا اسفند ماه ونزوئلا را تهدیدی علیه امنیت ملی کشور خواند و تحریم‌های جدیدی را علیه هفت مقام ونزوئلایی به اتهام آنچه واشنگتن سوءاستفاده از حقوق بشر و فساد خوانده‌ است، اعمال کرد.

نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر می‌شود که قرار است رئیس‌جمهوری آمریکا دهم و یازدهم آوریل در جریان نشست سران کشورهای قاره آمریکا با رهبران کشورهای آمریکای لاتین دیدار کند. انتظار می‌رود در جریان این نشست اوباما با رائول کاسترو، رئیس‌جمهوری کوبا نیز دیدار داشته باشد.

رئیس‌جمهوری کوبا برای نخستین بار تصمیم گرفته که درنشست سالانه رهبران قاره آمریکا شرکت کند.

انتظار می‌رود در دیدار احتمالی اوباما و کاسترو، دو طرف درباره بهبود روابط کشورشان برای نخستین بار از دهه 60 بدین سو مذاکره کنند. پیش از این کاخ سفید اعلام کرد که وزارت امور خارجه آمریکا در نظر دارد کوبا را از لیست کشورهای حامی تروریسم حذف کند.

انتهای پیام

کد N784886