کره شمالی، آمریکا را مسئول توقیف کشتی خود در مکزیک دانست

کره شمالی با اشاره به ماه‌ها نگه داشته شدن کشتی‌ این کشور در خلیج مکزیک، دولت آمریکا را مقصر این رخداد دانست.

کره شمالی با اشاره به ماه‌ها نگه داشته شدن کشتی‌ این کشور در خلیج مکزیک، دولت آمریکا را مقصر این رخداد دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، با این حال کارشناسان سازمان ملل معتقدند این کشتی که متعلق به یک شرکت کره شمالی است تحت تحریم‌های سازمان ملل بوده و باید متوقف شود.

تحریم‌های سازمان ملل در واکنش به فعالیت‌های اتمی و برنامه‌های موشکی پیونگ یانگ علیه این کشور اعمال شده است.

شرکت‌ مالک این کشتی ژوئیه سال گذشته پس از کشف جنگنده‌های کوبایی، چندین موشک و سایرتسلیحات در یکی از کشتی‌های متعلق به این شرکت مورد اعمال تحریم‌های سازمان ملل قرار گرفت. اما به گفته گزارش یکی از پنل‌های سازمان ملل در ماه فوریه، این شرکت در واکنش به این تحریم‌ها تنها نام 13 کشتی از 14 کشتی خود را تغییر داد.

در همین حال نماینده دائمی کره شمالی در سازمان ملل به خبرنگاران گفت، کشورش برای خلاصی فوری این کشتی اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

پیشتر نیز مقامات کره‌ای اعلام کرده بودند که دولت مکزیک قصد آزادسازی این کشتی را داشته که ناگهان نظر خود را تغییر داده است.

در همین حال نماینده مکزیک در سازمان ملل در واکنش به اظهارات مقامات کره شمالی مبنی بر فشار آمریکا بر مکزیک برای نگه داری کشتی مذکور عنوان کرد: این کشور به زور و اجبار هیچ کشوری اقدام به این امر ننموده بلکه تنها در حال انجام وظایف به قوانین بین‌المللی است.

انتهای پیام

کد N784850