سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی مدعی شد:

حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران تنها چند روز زمان می‌برد

سیاسی

یک سناتور تندروی جمهوری‌خواه آمریکایی در اظهاراتی مدعی شد که حمله نظامی علیه تاسیسات هسته‌ای ایران تنها چند روز به طول خواهد انجامید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، «تام کاتن» که یکی از منتقدان اصلی تلاش‌های باراک اوباما برای دستیابی به توافق در برنامه هسته‌ای ایران است، در اظهاراتی تاکید کرد: این موضع اوباما که دستیابی به توافق جایگزینی برای گزینه نظامی است، نادرست است. رئیس‌جمهور عادت بدی در متهم کردن دیگران به انتخاب گزینه‌های نادرست دارد، اما شخص وی هفته گذشته یک انتخاب کاملا نادرست انجام داد.

کاتن با بیان اینکه رئیس‌جمهور موضع قبلی خود مبنی بر اینکه عدم توافق از توافق بد بهتر است را انکار کرده است، گفت: موضع اوباما در این‌باره اشتباه بوده است. یک کمپین نظامی علیه ایران که اوباما می‌خواهد از آن اجتناب کند، قرار نیست به یک جنگ با مقیاس بالا تبدیل شود. این جنگ شبیه عملیات طوفان صحرا در سال 1998 خواهد بود که آمریکا در آن تنها چهار روز عراق را بمباران کرد. قرار نیست آمریکا در این جنگ زمان زیادی صرف کند و از نیروی نظامی استفاده کند، بلکه تنها باید همان کاری انجام شود که توسط بیل کلینتون در سال 98 انجام شد.

گفتنی است کاتن یکی از 47 نماینده کنگره آمریکا است که نامه مشهور را خطاب به مقامات ایران مبنی بر اینکه توافق هسته‌ای تنها تا پایان ریاست جمهوری اوباما اعتبار دارد، نگاشته‌اند.