/همایش دانشجویی لوزان بدون روتوش/

زاکانی: مذاکرات هسته‌ای باید نقد منصفانه شود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که عده‌ای پس از بیانیه سوییس می‌خواهند جامعه را دوقطبی کنند گفت: ما باید در مقابل اجماع داخلی خود را حفظ کرده و مطالبات خود را منصفانه بیان کنیم و همزمان حمایت‌های خود را از تیم مذاکره کننده ادامه دهیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا زاکانی عصر امروز در همایش دانشجویی لوزان بدون روتوش که در محل لانه جاسوسی و به همت بسیج دانشجویی برگزار شد با بیان اینکه موضوع هسته‌ای نباید دستخوش درگیری های سیاسی داخل کشور شود گفت:‌ رهبری از ابتدای مذاکرات و از سال 82 تاکنون همواره نقش کلیدی در مذاکرات داشتند و مشکلات سر راه را برطرف می‌کردند.

وی در ادامه افزود: ما باید از حواشی این توافق، امکان بالایی برای انقلاب اسلامی و توسعه این انقلاب خلق کنیم . ما همچنین باید منافع ملی خود را نیز مدنظر داشته باشیم. اکنون کاهش ایران هراسی، اثبات صداقت ایران و از بین رفتن اجماع دولت‌های ظالم امکانی را برای توسعه انقلاب فراهم کرده است.

زاکانی با اشاره به نقش مجلس در این مذاکرات اظهار کرد:‌مجلس باید به مساله مذاکرات ورود پیدا کند مگر اینکه تصمیمات براساس مصوبات شورای عالی امنیت ملی و با تایید رهبری باشد . من معتقدم مجلس باید به مذاکرات ورود جدی کند و با کمک عناصر حقوق دان روند مذاکرات را دنبال کند. البته ما تاکنون به تیم مذاکره کننده اعتراض کرده‌ایم که چرا نسبت به مواضع نادرست آمریکایی‌ها موضعی نمی‌گیرند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ما باید دنبال نقد منصفانه باشیم خاطرنشان کرد: بزرگترین اشکال این مذاکرات نوع نگاه اعضای تیم هسته‌ای با قدرت‌های جهانی و کدخدا نامیدن آن‌هاست، زیرا این نگاه با انگاه انقلاب اسلامی در تعارض است البته خوشبختانه تیم هسته‌ای اخیرا بارها اعلام کرده که آن‌ها به آمریکا بی اعتمادند. در این مذاکرات داده‌های ما از ستانده‌های ما بیشتر بوده و تعهدات ما شفاف است ولی تعهدات طرف مقابل کلی و مبهم است.

زاکانی همچنین افزود: بیانیه سوییس دارای تناقضاتی است و محتوای آن اشکالات جدی دارد پس مجلس باید به این مذاکرات ورود کند تا این اشکالات اصلاح شود ما نباید فقط بخش خالی لیوان را ببینیم بلکه باید به دنبال نقد منصفانه تیم مذاکره کننده بوده و البته حمایت‌های خود را نیز از آن‌ها ادامه دهیم.

این خبر تکمیل می‌شود.

کد N784555