ماشین سواری ظریف و وزیرخارجه عمان/ دیدار دو وزیر خارجه در مسقط

محمدجواد ظریف,عمان

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز در مسقط با یوسف بن علوی همتای عمانی خود دیدار کرد و آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای بویژه اوضاع یمن مورد تبادل نظر قرار داد.

به گزارش خبرآنلاین ظریف دراین دیدار با اشاره به نقش بی بدیل دولت عمان در فراهم نمودن زمینه های مناسب برای روند مذاکراتی جهت پرداختن به موضوع هسته ای، تصریح کرد: موفقیت ما در این روند، موفقیت شما و سایر برادرانمان در منطقه نیز هست.

عکس: یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان، وزیر خارجه کشورمان را سوار اتوموییل شخصی خود کرده است

وی با استقبال از ایفای نقش ازسوی کشور عمان در قضایای مهم منطقه ای از جمله مسایل مربوط به بحران یمن، حمایت جمهوری اسلامی ایران از این نقش و آمادگی کشورمان برای همکاری با عمان در این راستا را مورد تأکید قرارداد.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین ضمن ابراز نگرانی از وضعیت انسانی در یمن و ضرورت رسیدگی به آن بمنظور جلوگیری از تشدید این وضعیت و همچنین ضرورت کمک رسانی به آوارگان و مجروحین یمن، ضرورت شکل گیری گفتگوهای یمنی- یمنی و مسئولیت کلیه کشور ها جهت تلاش برای بازگشت ثبات و آرامش به آن کشور را یادآور شد.
بن علوی نیز ضمن تبریک بمناسبت موفقیت بدست آمده در مذاکرات هسته ای در لوزان، تأکید کرد: موفقیت شما در حل و فصل موضوع هسته ای، آثار خوبی در منطقه خواهد داشت و زمینه ای برای استفاده سایر کشور ها از فناوری مسالمت آمیز هسته ای پدید خواهد آورد.
وزیر امور خارجه عمان با تصریح برحق مسلم ایران برای استفاده از فناوری صلح آمیز هسته ای، توافق سوئیس را دستاورد مهمی برای جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها دانست.
وی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به تحولات یمن، گفتگو را راه حل اصلی برای حل و فصل مشکلات آن کشور برشمرد و نسبت به تلاشهای همه جانبه برای انجام گفتگوهای منظم و هدفمند جهت بازگشت ثبات به یمن ابراز امیدواری کرد.
طرفین همچنین بر ضرورت ارتقاء مناسبات دو کشور ایران و عمان در حوزه های مختلف تاکید کردند.

4949

کد N784468