دری نجف آبادی: مسائل حوزه بانوان آسیب شناسی شود

سیاسی

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: اسلام رگ و ریشه های خرافی زمان جاهلیت بویژه نسبت به بانوان را از بین برد و به زن ارزش و کرامت بخشید به طوری که بانوان توانستند جایگاه مقدس خود را بدست آورند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی – آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در دیدار با بانوان بسیجی حوزه مقاومت کوثر یک استان مرکزی ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد دخت پیامبر اکرم(ص) و روز زن، بر احیا کردن راه حضرت فاطمه الزهرا(س) و مکتب ائمه(ع) تأکید کرد.

وی با بیان اینکه اسلام بیش از همه ادیان بر حقوق بانوان مکرم تأکید و سرمایه گذاری کرده است، تصریح کرد: نقش بانوان در تربیت نسل آگاه و بیدار بسیار چشمگیر است. اگر از توجه نسبت به مسائل بانوان غفلت شود، نسل های آتی بزرگترین آسیب را خواهند خورد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه بانوان به حمایت ویژه ای احتیاج دارند، افزود: اگر دستگاه ها و بخش های مرتبط با بانوان به درستی مدیریت و راهبری شوند، آینده نسل های بعدی نیز تضمین خواهد شد.

دری نجف آبادی، هدف نهایی بشریت را ایمان کامل و دوری از رذایل و رسیدن به فضایل اولیای خدا دانست و اضافه کرد: در این مسیر، ما مسافرانی هستیم که باید به سوی رضای الهی حرکت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم مبنی بر تساوی زن و مرد، گفت: اهل کتاب که در قرآن از آن یاد شده است، اشاره به هر دو جنس زن و مرد دارد و همه انسان ها را شامل می شود.

وی تأکید کرد: جایگاه واقعی در این دنیا به شخصیت انسان ها تعلق می گیرد که این شخصیت مرکب از ایمان، اخلاق و عمل صالح است.

دری نجف آبادی در ادامه به وضعیت ازدواج و طلاق در استان مرکزی اشاره کرد و گفت: آمار طلاق در استان مرکزی نسبت به استان های دیگر افزایش یافته و سیر صعودی پیدا کرده است.

وی نرخ باروری و آمار زاد و ولد در استان را نیز منفی عنوان کرد و افزود: نرخ باروری در استان نزدیک به 10 سال است که در حدود 9 دهم باقی مانده است. بانوان باید به عنوان صاحب نظران و کارشناسان بخش های مختلف خانوادگی و اجتماعی به این مسائل توجه کافی را مبذول بدارند.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه مسائل حوزه بانوان باید آسیب شناسی شود، تأکید کرد: این آسیب ها خانواده ها و نسل های امروز و آینده را رنج می دهد و اگر اقدامی در این حوزه صورت نگیرد آسیب ها تشدید می شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: مبنای اندیشه غرب مکتب سکولار است یعنی انسان در برابر خدا پیامبر و قیامت مسئول نیست، اما در مقابل، مبنای با عظمت اسلام شخصیت انسان را به خدا متصل می کند.

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه زنان 50 درصد ظرفیت جامعه را تشکیل می دهند، تاکید کرد: نباید از این 50 درصد غافل شد.

وی در پایان با بیان اینکه یکی از دغدغه های مهم استان مسائل بانوان است، تصریح کرد: شخصیت بانوان آنطور که شایسته آنهاست باید شکل بگیرد.

انتهای پیام

کد N784399