اسماعیلی:

حضرت زهرا (س) الگوی کاملی برای همه زنان و مردان است

رییس کل دادگستری استان تهران گفت: الگوی زنان ما باید سبک زندگی حضرت زهرا (س) باشد نه الگوهایی از عالم غرب؛ زیرا حضرت زهرا (س) الگوی کاملی برای زنان و مردان است.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی در مراسم بزرگداشت میلاد حضرت زهرا (س) که ظهر امروز در کاخ دادگستری برگزار شد، گفت: سبک زندگی اسلامی یعنی سبک زندگی حضرت زهرا (س) و فرزندان ایشان. اگر زندگی آن حضرت و تعامل ایشان با همسرشان را مورد ارزیابی قرار دهیم متوجه می‌شویم که زندگی آن حضرت مبتنی بر قناعت‌پیشگی بود، البته این قناعت به معنی دارا نبودن نیست.

رییس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: سبک زندگی اسلامی به این معنی است که در زندگی شخصی و اجتماعی‌مان حضرت زهرا (س) الگوی ما باشد. الگوی زنان ما باید حضرت زهرا (س) باشد نه الگوهایی از عالم غرب؛ زیرا حضرت زهرا (س) الگوی کاملی برای همه مردم اعم از زن و مرد است. ما باید به دنبال الگوی کامل و پیرو همه رهنمودهای حضرت زهرا (س) باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ما که در دستگاه قضایی نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم در خیلی از موارد برخی از شهروندان که از الگوهای غربی الگوبرداری کرده‌اند را مجازات و حرکت آنها را جرم تلقی می‌کنیم بنابراین آنچه برای دیگران جرم می‌دانیم و مجازات می‌کنیم نباید خودمان به آن آلوده باشیم.

رییس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: نه تنها نباید به این قبیل موارد آلوده باشیم بلکه باید به لحاظ شان و موقعیتی که از آن برخورداریم مقیدتر و استوارتر قدم برداریم تا دیگران بتوانند به واسطه ما به الگوهایی که شایسته‌شان است برسند.

انتهای پیام

کد N784378