نماینده شوش:

نباید ذوق زده‌ رفع تحریم‌ها شویم و اقتصاد مقاومتی را فراموش کنیم

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای عنوان کرد: نباید ذوق زده رفع تحریم و توافق هسته‌یی شویم و اقتصاد مقاومتی را به دست فراموشی بسپاریم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، سید راضی نوری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس گفت: یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری اقتصاد و معیشت مردم است. یکسال از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌گذرد ولی علیرغم زحمت‌های دولت و مجلس هنوز قدم‌های عملیاتی برداشته نشده است، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بدون مشارکت مردم و بدون هماهنگی ، همراهی و هم افزایی سه قوه مقننه ، مجریه و قضاییه امکان پذیر نخواهد بود.

او ادامه داد:‌ در سال همدلی دولت و ملت ، تنها با تکیه و اعتماد به ظرفیت‌های ملی ،تحقق اقتصاد ملی امکان پذیر است، بهره‌برداری از معادن ، سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و گردشگری، وضع مالیات بردرآمدهای ثروتمندان، برخورد جدی با فرار مالیاتی، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، جلوگیری از ریخت و پاش و اسراف در هزینه‌های دولتی، از مواردی هستند که باید به آنها توجه کرد. باید یک سیستم یکپارچه برای جلوگیری از فساد و تقویت بانک‌ها، ارائه شود.از آنجایی که واکسن اصلی اقتصاد بیمار اقتصاد مقاومتی است باید با خرد و مشورت و شجاعت در لایحه 5 ساله توسعه ششم کشور مبنای کار قرار گیرد تا رونق اقتصادی و فضای کسب و کار محقق شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: نباید ذوق زده رفع تحریم و توافق هسته‌یی شویم و اقتصاد مقاومتی را به دست فراموشی بسپاریم، یکی از مهمترین مسائل امروز ما مساله‌ی مذاکرات است.

او ضمن تشکر و خسته نباشید به تیم مذاکره کننده هسته‌یی گفت: مساله‌ی هسته یی ما یک مساله‌ی راهبردی و ملی است و همه احزاب و گروهها در سال همدلی و همزبانی گوش به فرمایشات مقام معظم رهبری دارند و جلوی تمام زیاده خواهی‌های آمریکا خواهند ایستاد، پذیرش ایران هسته‌ایی توسط قدرت‌های جهانی گرچه حق مسلم ماست و خروج ایران از ذیل بند هفتم سازمان ملل دستاوردی مهم و یک موفقیت تاریخی است و در نتیجه مقاومت چندین ساله ملت ایران و هدایت رهبر فرزانه انقلاب محقق شده است.

او افزود: نباید ذوق زده‌ی گفته‌های متناقض طرف مقابل مذاکره باشیم بلکه ما مدیریت کارشناسانه تمام ابهامات موجود در پیش نویس متن نهایی بررسی و رفع گردد. ما حق داریم دلواپس این مذاکره و بیانیه شویم چرا که تفاهم‌نامه چند صدایی به گوش می‌رسد و دنیا می‌داند که آمریکا به هیچ تفاهم‌نامه‌ای پایبند نیست، سران آمریکا عروسک خیمه شب بازی صهیونیست هستند و در تصمیم گیری استقلال ندارند. این مساله باید در تصمیمات ما لحاظ شود. تاریخ این را هم ثبت کرده که آمریکا حتی به دوستان نزدیک خود هم رحم نکرده و به تعهدات خود عمل نکرده است.

نوری تاکید کرد‌: رویکرد ما حمایت از تیم مذاکره کننده است، ولی ملت فقط توافقی را که ضامن اقتدار ملی باشد می‌پذیرد. این ملت ممکن است گرسنگی بکشد اما نه عزتش را معامله می‌کند و نه اصالتش را از دست می‌دهد. همان طور که گاه شیرها مدت زیادی گرسنه می‌مانند اما نه مثل کفتار، لاشخور و نه مثل روباه دزد می‌شوند. باید بدانیم فروپاشی زور در دنیا بر طبق سنت الهی حتمی است.

او اضافه کرد:‌ همه می‌دانیم دشمنی آمریکا با مسائل هسته‌ای و یا حقوق بشر ما نیست، آنها با اصل نظام و رهبری و انقلاب و اسلام مشکل دارند، اما دشمنان بدانند ملت ایران برای حفاظت از این صلح آماده هرگونه جانفشانی است.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی، حمله عربستان یه یمن را محکوم کرد و از وزیر بهداشت درخواست تکمیل بیمارستان شرق شوش را مطرح کرد.

تکمیل پروژه‌ی پل روگذر نظام مافی ، رسیدگی به باز شدن مرز شوش و دانیال به عراق،راه اندازی بازارچه‌های مرزی ، احداث بزرگراه شوش تا نجف، راه اندازی کارخانه‌ی قند شهرستان شوش و تسجیل در راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی از دیگر تقاضاهای نماینده‌ی شوش از مسئولین اجرایی بود.

انتهای پیام

کد N784019