آقامحمدی به ایسنا خبر داد

نامه تعدادی از نمایندگان به ظریف برای انتشار هرچه سریع‌تر فکت‌ شیت ایرانی

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که تعدادی از نمایندگان با امضای نامه‌ای از وزیر امور خارجه خواسته‌اند که هرچه سریع‌تر فکت شیت ایرانی را منتشر کند.

ابراهیم آقامحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بعد از انتشار بیانیه لوزان آمریکایی‌ها فکت شیتی را منتشر کردند و در انتهای آن برداشت، نیاز و اهدافشان را بیان کردند که ادعاهایشان درست نبود.

وی افزود: ما در این نامه از وزارت امور خارجه که با انتشار فکت شیت ایرانی هرچه ‌سریع‌تر پاسخ رسمی به این ادعاها داده شود.

این عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: با وجودی که وزیر امور خارجه و سایر اعضای تیم مذاکره کننده در مصاحبه‌های خود اعلام کردند که فکت شیت آمریکایی‌ها درست نیست اما تأکید ما بر این است که باید این موضوع به طور رسمی و با انتشار فکت شیت ایرانی پاسخ داده شود و به عنوان یک سند منتشر گردد.

وی گفت: در حال حاضر نمایندگان در حال امضای این نامه هستند و امروز این نامه به وزارت امور خارجه ارسال می‌شود.

به گزارش ایسنا، روز گذشته ظریف و صالحی وزیر امور خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی در جلسه غیرعلنی مجلس حاضر شدند و در مورد بیانیه سوئیس توضیحاتی داده و بیان کردند که در آینده نزدیک فکت شیت ایرانی منتشر می‌شود.

انتهای پیام

کد N783937