زارعان:

سالروز ملی فناوری هسته‌ای روز قدردانی از تلاش‌ متخصصان ایرانی است

سیاسی

معاون سازمان انرژی اتمی ایران گفت: روز ملی فناوری هسته‌ای به پاس قدردانی از تلاش‌های افتخار آفرین متخصصان ایرانی در دستیابی به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، زارعان معاون سازمان انرژی اتمی ایران و دبیر برگزاری مراسم ۲۰ فروردین با بیان مطلب فوق اظهار داشت: سالروز ملی فناوری هسته‌ای و مصادف گردیدن این روز با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، روز زن و ولادت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) را به تمامی هموطنان سرافراز تبریک می‌گویم و این همزمانی را به فال نیک می‌گیریم.

زارعان افزود: در این روز از چندین دستاورد صلح‌آمیز هسته‌ای که طی سال ۹۳ به دست آمده، از جمله تولید اولین مجتمع سوخت مجازی بومی، سه محصول رادیوداروی جدید و یک محصول در حوزه محیط زیست رونمایی خواهد شد. این دستاوردها نشان‌دهنده خلاقیت، خودباوری و اقتدار در مدیریت جهادی ریاست سازمان و مدیران و مسئولین گمنام در صنعت هسته‌ای است.

وی با اشاره به نمایشگاهی که در حاشیه این مراسم با موضوع دستاوردهای صلح‌آمیز هسته‌ای برگزار می‌شود، گفت: رییس جمهور، رییس سازمان و جمعی از شرکت‌کنندگان از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد.

زارعان ضمن تقدیر از رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت‌های بی‌دریغ ریاست جمهوری بیان کرد: براساس راهبردها و سیاست‌گذاری‌های سازنده ریاست سازمان و برنامه‌های صنعت هسته‌ای انشاء‌ا... در سال ۹۴ با توکل به خداوند و استعانت از ائمه اطهار بتوانیم، با نشاط و مدیریت جهادی، دستاوردهایی با فناوری‌های نوین به ملت شریف ایران ارائه کنیم.

این مراسم با حضور رییس جمهور، سفرای کشورهای خارجی مقیم تهران، متخصصین و جامعه دانشگاهی، مسئولین لشگری و کشوری و متخصصین صنعت هسته‌ای برگزار خواهد شد.