اذعان سفیر عربستان در آنکارا به حمایت ترکیه از تجاوز به یمن

عربستان

سفیر عربستان سعودی در ترکیه اعلام کرد که آنکارا از اقدامات ائتلاف «طوفان قاطع» در یمن حمایت و آمادگی خود را برای حمایت لجستیکی و نظامی از آن اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، عادل مرداد، سفیر عربستان در آنکارا در سخنانی عنوان داشت: سفر محمد بن نایف بن عبدالعزیز، جانشین ولیعهد عربستان و معاون دوم نخست‌وزیر و وزیر کشور عربستان به ترکیه بسیار موفقیت‌آمیز بود.

وی اظهار کرد: این سفر به هیچ‌وجه به سفر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه به ایران ارتباط نداشت. هرچند که موعد این سفرها به هم نزدیک بود. دستور کار سفر اردوغان به تهران و همچنین سفر محمد بن نایف بن عبدالعزیز به ترکیه از قبل چیده شده بود و نزدیک بودن زمان این دو سفر صرفاً یک امر تصادفی بود.

مرداد در کنفرانسی خبری عنوان داشت: در سفر محمد بن نایف بن عبدالعزیز به ترکیه تحولات و رخدادهای خطیر در منطقه به ویژه در سوریه، عراق، یمن و لیبی مورد بررسی قرار گرفت و این دیدار در راستای تکمیل مذاکرات رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در ریاض صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در نشست محمد بن نایف با اردوغان، عملیات ائتلاف «طوفان قاطع» در یمن بررسی شد.

سفیر عربستان در آنکارا تصریح کرد که عملیات «طوفان قاطع» در پاسخ به خواسته «مقامات قانونی» در یمن صورت گرفت.

عادل مرداد اظهار کرد که ترکیه بیانیه‌ای را صادر کرد که در آن از اقدامات این ائتلاف حمایت و آمادگی خود را برای مشارکت در حمایت لجستیکی و امنیتی اعلام کرد و این موضعی است که عربستان آن را ارج می‌نهد.

انتهای پیام

کد N783772