بری: حزب‌الله و المستقبل به زودی پرونده ریاست‌جمهوری لبنان را بررسی می‌کنند

سیاسی

رئیس پارلمان لبنان با اشاره به جزئیات دیدارش با سفیر عربستان در لبنان اعلام کرد که دور بعدی مذاکرات حزب الله لبنان و جریان المستقبل بر مساله ریاست جمهوری متمرکز خواهد بود.

رئیس پارلمان لبنان با اشاره به جزئیات دیدارش با سفیر عربستان در لبنان اعلام کرد که دور بعدی مذاکرات حزب الله لبنان و جریان المستقبل بر مساله ریاست جمهوری متمرکز خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان در سخنانی تاکید کرد: دیدارم با عواض عسیری، سفیر عربستان در لبنان اولین و آخرین دیدار نبود و مذاکرات میان من و سفیر عربستان روی مسائل کنونی منطقه، لبنان و اوضاع یمن متمرکز بود.

او در ادامه خاطرنشان کرد: در راستای اعلام "توافقنامه چارچوب هسته‌ای میان ایران و کشورهای بزرگ، منطقه با فضای جدیدی رو به رو شده که پیامدهای آن بیشتر در سایه موضع مثبت و تایید کننده کابینه عربستان با این توافق ایجاد شد.

نبیه بری، بار دیگر با تاکید بر موضع خود بر اجرای مذاکرات در جهت حل بحران یمن تصریح کرد: مشکل کشورهای عربی تنها از طریق برگزاری مذاکرات حل می‌شود که ما برای اجرای این مذاکرات در لبنان تلاش می‌کنیم و امیدواریم که این مذاکرات در منطقه نیز برگزار شود تا اینکه مذاکرات و نشست‌ها به نتایج مثبتی برسد.

نبیه بری اظهار داشت: مساله ریاست جمهوری همواره برای ما اهمیت دارد و مذاکره کنندگان پس از اینکه دستاوردها در سطح امنیتی در عین التین محقق شد، آن را مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی تصریح کرد: مذاکرات 11 آوریل بر موضوع ریاست جمهوری لبنان متمرکز خواهد بود این در حالی است که در دور قبلی مذاکرات به بررسی طرح‌های امنیتی در بیروت و بقاع و تاکید طرفین بر ادامه مذاکرات آن هم با وجود نزاع‌های سیاسی بر سر مساله یمن، پرداخته شد.

رئیس پارلمان لبنان تاکید کرد که بدون شک توافق هسته‌ای ایران و کشورهای بزرگ اقدامی مثبت در منطقه قلمداد می‌شود و تاثیراتی را بر اوضاع لبنان خواهد گذاشت اما نباید انتظار داشت که نشانه‌های این توافق طی چند روز آتی مشخص شود و این مساله نیاز به زمان دارد.

وی افزود: این توافق منطقه‌ای را که هم اکنون دچار بحران شده وارد فضای جدیدی خواهد کرد اما موفقیت آن نیازمند زمان است تا اینکه نتایج آن آشکار شود.

انتهای پیام

کد N783738