مقام آمریکایی: ارتش روسیه بسیار قدرتمندتر از ارتش شوروی است

یک مقام نظامی آمریکا گفت که روسیه با به پرواز درآوردن هواپیماهای نظامی خود در نزدیکی ایالات متحده آمریکا قصد ارسال پیامی را دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آدمیرال "ویلیام گورتنی"، رئیس مرکز فرماندهی شمالی آمریکا و فرماندهی دفاع هوا-فضای آمریکای شمالی گفت: آنها(روس‌ها) این پیام را به ما منتقل می‌کنند که یک قدرت جهانی هستند.

به گفته این مقام ارشد آمریکایی، قابلیت و توانایی‌های ارتش روسیه و تعداد نیروهای آن بسیار بیشتر از اتحاد جماهیر شوروی است.

گورتنی در سخنانی در مقر پنتاگون تاکید کرد که روسیه با جدیت پروازهایی را در اطراف کانادا، آلاسکا و جنوب کانال مانش انجام می‌دهد؛ با این حال این مقام به زمان دقیق انجام این پروازها اشاره‌ای نکرد.

وی افزود: شمار این پروازها افزایش یافته و ما تمایلی نداریم که درصد آن را اعلام کنیم چراکه ممکن است در آن اغراق شود. با این حال شمار پروازها افزایش نشان می‌دهد و مکان پروازها نیز متفاوت است.

به گفته وی، تاکنون هواپیماهای روسیه به استانداردهای بین‌المللی متعهد بوده‌اند اما ایالات متحده آمریکا با دقت پروازهای نظامی روسیه را زیر نظر می‌گیرد.

دریادار گورتنی گفت که پروازهای مذکور باعث می‌شود که وی اهداف بلندمدت روسیه را زیرسوال ببرد و افزود که آمریکا اخیرا دو کشتی روسیه را شامل یک کشتی جاسوسی و یک کشتی لجستیکی را در نزدیکی کوبا و ونزوئلا رهگیری کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N783612