پیرموذن: مجلس آزار دو نوجوان ایرانی در جده را پیگیری خواهد کرد

سیاسی

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی از وزارت خارجه و مسئولین سیاست خارجی خواست برخورد قاطعانه با مامورین عربستانی که دو نوجوان ایرانی را در جده مورد آزار و اذیت قرار داده بودند، در دستور کار قرار دهند.

کمال الدین پیرموذن در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: برخورد قاطعانه با مامورین فاسد تجاوزکار عربستانی و همچنین مهاجر غیرقانونی افغانی به جد مورد انتظار مردم است.

وی افزود: در پی آزار و اذیت دو نوجوان ایرانی در جده از سوی مامورین دولتی این کشور و همچنین آزار یک دختر تهرانی در پایتخت از سوی یک مهاجر غیرقانونی افکار عمومی قویا طالب محاکمه و برخورد قاطعانه با این خاطیان هستند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: وظیفه خطیر همه مسئولان در دفاع از نوامیس و حقوق شهروندی هموطنان و اعتبار و اقتدار ایران بزرگ اسلامی ایجاب می کند بدون اغماض و سیاسی کاری از هر طریق ممکن با این افراد انسان‌نما برخورد لازم به عمل آمده و آن‌ها مجازات شوند.

پیرموذن با بیان اینکه مجلس به عنوان چشم بینای ملت تا حصول نتیجه نهایی این دو موضوع را پیگیری خواهد کرد از مسئولان سیاست خارجی خواست از صدور روادیدهای بی رویه در نمایندگانی‌های ایران در افغانستان را بگیرند و با عربستان نیز در این زمینه اتمام حجت کنند.

انتهای پیام

کد N783481