ذوالانوار مطرح کرد

برخی خواهان آشوب در منطقه خاورمیانه هستند

سیاسی

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز یمن آوردگاه و میدان حق و باطل است و شرایط حاکم شده بر این کشور نشان داد که برخی در منطقه خواهان آشوب هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، سیدحسین ذوالانوار سه‌شنبه 18 فروردین در جمع خبرنگاران با حساس خواندن شرایط کشور یمن و منطقه، گفت: حاکم شدن آرامش در خاورمیانه، منافع برخی کشورها را با مخاطره مواجه می‌کند و همین موضوع موجب شده که عده‌ای در مقابل حرکت‌های مردمی در یمن موضع‌گیری کنند.

ذوالانوار افزود: مردم یمن محق‌ترین افراد برای تصمیم‌گیری در مورد آینده این کشور هستند و دخالت‌های خارجی در هر شکل آن، معنا ندارد.

وی با محکوم کردن ائتلاف سعودی – آمریکایی و حملات هوایی و تجاوز عربستان به فضای کشور یمن، تصریح کرد: تجاوز به هر کشوری منافع اقتصادی تمام کشورها در منطقه و جهان را با مخاطره مواجه می‌کند و باید بدانیم که عربستان از شرایط امروز یمن بیشترین آسیب را خواهد دید.

ذوالانوار ادامه داد: کشورهای عربی به جای اتحاد برای حمله به مردم آزادیخواه یمن، باید به دنبال برخورد با گروهک داعش باشند و نسبت به جنایات وحشیانه این گروهک حساسیت نشان دهند، والا در آینده شاهد آسیب‌های بیشتری خواهند بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تجاوزگران به یمن نشان دادند که دشمنان اصلی آرامش در منطقه چه کسانی هستند.

ذوالانوار گفت: مردم خاورمیانه امروز حق و باطل را شناختند و تلاش‌های نظامی و تجاوزگری از یک سو و حمایت از گروه‌های تروریستی همچون داعش دست مدعیان حقوق بشر را بیش از گذشته رو کرد.

انتهای پیام

کد N783294