با حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه امام صادق صورت

تجمع اعتراضی در محکومیت حمله عربستان سعودی به یمن و هتک حرمت زائران خانه خدا

در پی حمله عربستان سعودی به یمن و همچنین هتک حرمت زائران خانه خدا در فرودگاه جده، بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) در دانشگاه امام صادق (ع) تجمعی اعتراض‌آمیز از سوی دانشجویان، اساتید و کارکنان این دانشگاه در محکومیت اقدامات عربستان سعودی انجام گرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم معترضان با در دست داشتن دست نوشته‌های «دولت روحانی، موضع انقلابی»، «سعودی یهودی، عامل بی‌ثباتی»، «مرگ بر شیطان»، «المعرکه فی‌الیمن و السعودیه معرکه المقاومه»، اعتراض خود نسبت به اقدامات عربستان سعودی را اعلام کردند.

همچنین دانشجویان و اساتید دانشگاه امام صادق (ع) با سر دادن شعارهایی همچون «مرگ بر آل سعود خائن»، «مرگ بر آمریکا»، «الله اکبر»، «سعودی صهیونیست پیوندتان مبارک»، «بالروح بالدم نفدیک یا اسلام»، «بالروح بالدم نفدیک یا یمن» انزجار خود را نسبت به حمله عربستان سعودی به یمن و همچنین هتک حرمت زائران خانه خدا در فرودگاه جده اعلام کردند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمود میرلوحی در این تجمع ضمن محکومیت رژیم آل سعود در خصوص اقدامات اخیر، اظهار کرد: ملت ایران به عنوان یک ملت انقلابی و ولایی نمی‌تواند در مورد حوادث منطقه بی‌توجه و بدون استراتژی باشد.

وی با اشاره به جنایات عربستان سعودی در یمن و ممانعت از حضور و فعالیت صلیب سرخ در این منطقه و همچنین حمایت‌های رژیم صهیونیستی، بر لزوم توجه به اتفاقات اخیر منطقه تاکید کرد.

میرلوحی همچنین به اعلام موضع نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به حوادث اخیر یمن اشاره کرد و با تقدیر از این اقدام، گفت: تنها فریادی که در روزهای اخیر شنیدیم اطلاعیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که این تجاوز وحشیانه را محکوم کرده‌اند.

وی در پایان صحبت‌های خود با بیان اینکه گویی جنگ جهانی سوم آغاز شده و تمام دنیا با سکوت خود شاهد پیشروی این توطئه هستند، خاطرنشان کرد: در روایات آمده است که حداقل اقدام در برابر ظلم ظالمان، این است که با فریاد و ناله خود فریاد مظلومیت را به گوش دنیا برسانند.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه امام صادق (ع) با قرائت بیانیه‌ای انزجار خود از حمله عربستان سعودی به یمن و همچنین هتک حرمت زائران خانه خدا را اعلام و خواستار موضع‌گیری مسئولان نسبت به این اقدام شدند.

معترضان در بیانیه خود با اشاره به آنچه که شبه تجاوز به دو نفر از زائران ایرانی خانه خدا اعلام شده است، خواستار استعفای رییس سازمان حج و زیارت به دلیل عدم موضع‌گیری صریح و اقدام قاطع در برابر این حادثه شدند.

معترضین همچنین در بیانیه خود با اشاره به نقش مراجع عالم اسلام، خواستار اعتراض عالمان دینی نسبت به حضور نظامی و کشتار صدها غیرنظامی یمن و همچنین هتک حرمت زائران خانه خدا از سوی عربستان سعودی شدند.

انتهای پیام

کد N783139