رییس کمیسیون شوراها:

توضیحات کارشناسی و تخصصی وزیر امور خارجه کارساز بود

سیاسی

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اظهار کرد: توضیحات کارشناسی و تخصصی وزیر امور خارجه در جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس بسیار کارساز بود و امیدوارم در سه ماهه آینده و برای توافق نهایی با قدرت و قوت همچنان به سمت جلو پیش برویم.

به گزارش ایسنا، امیر خجسته طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اتحاد رمز موفقیت است گفت: در تمام حوادثی که رخ داده است وحدت باعث موفقیت ما شده و رهبری نیز به همین دلیل امسال را سال همدلی و همزبانی نامگذاری کردند وحضرت امیر نیزبه درستی و به راستی رمز پیروزی را وحدت کلمه دانستند و صلاح ذات البین را از هر روزه مستحبی واجب تر دانستند.

وی افزود: جنایت های رژیم سعودی و همکاری های خود فروخته گان عربی به شدت محکوم است و این حملات بی شک با همراهی و هوشیاری مردم یمن خنثی خواهد شد و شر آن به مسببان آن بازخواهد گشت.

نماینده مردم همدان در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به مسائل حوزه انتخابیه گفت:‌از وزیر راه و مسکن به خاطر عملیات خوب خود در فرودگاه همدان و عملکرد مثبت وزارت خانه متبوعش در این حوزه تشکر می کنم اما از ایشان می خواهم به راه های روستایی و مواصلاتی در منطقه توجه ویژه‌ای نماید و در رابطه با شرکت پتروشیمی ابن سینا و پتروشیمی هگمتانه نیز لازم است وزیر نیرو و وزیر نفت تلاش ویژه ای را برای ساماندهی به آن معطوف کند.

وی ادامه داد: توجه به حقوق بازنشستگان و مخصوصا بازنشستگان آموزش و پرورش خواست همیشگی مردم از مسئولین است، همچنین توجه به کارگران زحمتکش نیز از دیگر خواست های این قشر زحمتکش از وزیر توانمند کار است. ضمن آنکه از وزیر اقتصاد می‌خواهم چگونگی محاسبه مالیات 50 درصدی برای استان همدان را در گزارشات کارشناسی اعلام کند.

خجسته در ادامه از وزیر آموزش و پرورش خواست برای ساماندهی لایحه نظام رتبه بندی معلمان و ارائه آن به مجلس به سرعت اقدام نمایند و خواست معلمان را در این حوزه لبیک بگویند و به نگرانی های جمع زیادی از این اقشار زحمتکش و موثر جامعه که در مقابل مجلس گاه و بی گاه تجمع می‌کنند توجه کنند.

انتهای پیام

کد N782960