تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی

سیاسی

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور امروز توسط سبحانی‌نیا عضو هیات رییسه مجلس قرائت شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این تذکرات به شرح زیر است:

**قاضی‌پور نماینده ارومیه و محجوب نماینده تهران به وزیر بهداشت: تسریع در برخورد با پزشکان متخصص کشیک بیمارستان‌های دولتی که در ایام عید نوروز در محل کار خود حضور نداشتند.

**حسینی نماینده قائمشهر به وزیر آموزش و پرورش: لزوم توجه به معیشت معلمان

**حسینی نماینده قائمشهر و سبحانی‌نیا نماینده نیشابور به وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آموزش و پرورش: لزوم پرداخت مطالبات و توجه به وضعیت حقوق و معیشت فرهنگیان بازنشسته

**قاضی‌پور نماینده ارومیه، حسینی صدر نماینده خوی، جهانگیرزاده نماینده ارومیه، عیسی‌زاده نماینده شاهین دژ و صادقی نماینده شیراز به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم توجه جدی به تامین آب کشاورزان با توجه به بحران آب در کشور، همچنین لزوم توجه جدی به خرید تضمینی گندم به عنوان پایه خوراکی دام.

**حسینی نماینده زابل و زهک، صادقی نماینده شیراز، جهانگیرزاده نماینده ارومیه، عیسی‌زاده نماینده میاندواب، حسینی‌صدر نماینده خوی، قاضی‌پور نماینده ارومیه، سبحانی‌نیا نماینده نیشابور به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت توجه ویژه به حقوق فرهنگیان بازنشسته.

**اسفنانی نماینده فریدن و فریدون شهر به وزیر کشور: توضیح علت عدم انتصاب بخشدار بخشی در شهرستان بوئین میاندشت و توضیح علت بیش از چهارده ماه اداره فرمانداری فریدون شهر به صورت سرپرستی و برخلاف قانون و همچنین توضیح علت بیش از 30 ماه اداره فرمانداری شهرستان بوئین میاندشت به صورت سرپرستی و برخلاف قانون.

**امیرآبادی فراهانی، سبحانی‌نیا، حسینی‌، قاضی‌پور، محجوب و اکبریان به وزرای اطلاعات، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح: تسریع در برخورد با گروهک‌های ضدانقلاب در شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان.

**سبحانی‌نیا، قاضی‌پور، محجوب به رییس‌جمهور: تسریع در کمک‌رسانی به مردم جنگ زده یمن.

**عارفی نماینده جیرفت، نظری‌مهر نماینده کردکوی، نوروزی نماینده علی‌آباد، امیری کهنوج نماینده کهنوج و حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم خرید محصولات کشاورزی از کشاورزان جنوب استان کرمان و گلستان به قیمت تمام شده.

**عارفی نماینده جیرفت و نظری‌مهر نماینده کردکوی به رییس‌جمهور: فراهم کردن زمینه لازم جهت ایجاد اشتغال برای جوانان کشور.

**نوروزی، امیری کهنوج و حاجی دلیگانی به رییس‌جمهور: فراهم کردن زمینه لازم جهت اشتغال برای جوانان کشور، همچنین به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در اتمام طرح احداث کنارگذر شرق اصفهان.

**هاشمی نماینده سپیدان به وزیر نفت: توضیح علت توقف طرح‌های گازرسانی.

**علی نعمت چهاردولی نماینده ملایر به وزیر جهاد کشاورزی: توجه جدی و تسریع در مبارزه با سن گندم در استان همدان به ویژه شهرستان ملایر.

ادامه دارد...

کد N782875