با نیم نگاهی به صنعت و تجارت؛ مدودف به تایلند رفت

نخست‌وزیر روسیه امروز (سه‌شنبه) با هدف توسعه روابط تجاری وارد تایلند شد و خونتای حاکم بانکوک نیز قصد دارد از این سفر برای تاکید بر حمایت بین‌المللی از ارتش حاکم پس از گذشت یک سال از سرنگونی دولت منتخب، استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، این سفر دو روزه دمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه به تایلند به دنبال انتقاد برخی کشورهای غربی و سازمان ملل از قدرت‌های امنیتی کلی اعطا شده به ارتش تایلند پس از لغو حکومت نظامی در اکثر بخش‌های این کشور صورت گرفت.

نگرانی‌های سیاسی به ویژه پس از کودتای 22 مه سال 2014 میلادی به صنعت گردشگری تایلند لطمه زده و بانکوک قصد دارد تا گردشگران روسی بیشتری را به معابد بودایی، ساحل و رستوران‌های خود بکشاند.

تایلند در واکنش به کاهش تنش‌ها و بهبود روابط با متحدان قدیمی از جمله آمریکا و دیگر کشورهای غربی که نسبت به تعلیق دموکراسی و محدود شدن حقوق بشر در این کشور نگران هستند، مشارکت خود با چین و روسیه را افزایش داده است.

تایلند در فوریه سال جاری میلادی آمریکا را به مداخله در امور سیاسی‌اش متهم کرد.

سخنگوی دولت تایلند گفت، روسیه و تایلند روز چهارشنبه پنج تفاهمنامه را در زمینه افزایش همکاری در بخش انرژی، سرمایه‌گذاری، مبارزه با قاچاق مواد مخدر، گردشگری و فرهنگ امضا می‌کنند.

روسیه همچنین علاقه خود را نسبت به خریداری کائوچو از تایلند نشان داده و انتظار می‌رود مدودف از این مذاکرات برای همکاری با پرایوت چان- اوچا، نخست‌وزیر تایلند نیز استفاده کند.

سخنگوی دولت تایلند گفت: مدودف علاقه خود را نسبت به محصولات کشاورزی تایلند از جمله کائوچو ابراز کرده است.

وی افزود: مذاکرات با هدف جذب گردشگران روسی به تایلند علی‌رغم کاهش ارزش پول رایج روسیه در راس برنامه مذاکرات قرار دارد.

تایلند در سال 2014 میلادی میزبان 1.6 میلیون گردشگر روسی بود که 8.6 درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام

کد N782866