۰
در جلسه علنی امروز؛

مجلس منابع مالی مساجد و نمازخانه ها را تعیین کرد

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب موادی از طرح حمایت از احداث و مدیریت مساجد کشور، منابع مالی مساجد و نمازخانه ها را تعیین کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز و در ادامه بررسی طرح یک فوریتی حمایت از احداث، تجهیز، نوسازی و مدیریت مساجد کشور، با تصویب ماده ۱۵ این طرح منابع مالی مساجد و نمازخانه ها تعیین کردند.

بر اساس این ماده، منابع مالی مساجد و نمازخانه ها از طریق کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی، کمک های شهرداری ها، نهادهای عام المنفعه و دستگاه های اجرایی، بودجه تخصیصی از محل ردیف فرعی و مستقل پیش بینی شده در اعتبارات بودجه سنواتی سازمان اوقاف، مساجد و امور خیریه، بودجه تخصیصی از محل موقوفات بر اساس موازین شرعی و درآمدهای اختصاصی مسجد قابل تامین است.

نمایندگان در ادامه ماده ۱۶ این طرح را به دلیل وجود ابهام در آن برای بررسی بیشتر و رفع ابهام به کمیسیون فرهنگی ارجاع دادند؛ بر اساس این ماده، مقرر شده بود هر مسجد جدیدالحداث باید دارای خانه عالم و خانه خادم باشد. خانه عالم و یا خادم و سایر ابنیه و مستحدثاتی که در عرصه وقفی مختص به آن احداث شده است، باید در جهت کاربری تعیین شده مورد استفاده قرار گیرد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.