طرح جدید اتحادیه عرب برای پایان اشغالگری اسرائیل در فلسطین

سیاسی

کمیته وزارتی اتحادیه عرب که مسئول حمایت از اقدامات فلسطینی‌ها در شورای امنیت است با کلیات طرح عربی جدیدی برای پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی در فلسطین براساس جدول زمانی مشخص، موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه بوابه فیتو، این طرح در راستای اجرای تصمیمات سران اتحادیه عرب در نشست اخیر این اتحادیه در شرم الشیخ مصر برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل ارائه شده و قرار است از طریق مطرح کردن پیش نویس قطعنامه عربی جدیدی در شورای امنیت اجرایی شود.

سامح شکری، وزیر خارجه مصر در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب در این باره گفت: نشست نخست کمیته وزارتی در راستای نتایج کنفرانس اخیر شرم الشیخ و با هدف بررسی طرحی جدیدی برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل در اراضی فلسطین برگزار شد.

وی افزود: در این نشست در خصوص اقدامات کشورهای عربی و تلاش برای همسو کردن آن با تلاش‌های بین‌المللی جهت رسیدن به هدف مطلوب بحث و گفت‌وگو شد.

شکری تاکید کرد: کمیته وزارتی مکلف به برگزاری نشست دیگری در سطح کارشناسان برای روشن کردن مواضع و پیشنهادات مشخص شده است که طی مرحله آتی اجرایی خواهد شد.

ریاض مالکی، وزیر خارجه فلسطین نیز اعلام کرد که نشست کمیته وزارتی مثبت بوده و نشان دهنده اهتمام کشورهای عضو به اجرای تصمیمات سران عرب و حمایت از مساله فلسطین است.

وی گفت: کمیته نشست‌های خود را در دوره آتی ادامه خواهد داد. اقدامات انجام شده بخشی از راهکار پایان اشغالگری اسرائیل در فلسطین و ارتباط با جامعه جهانی است.

انتهای پیام

کد N782693