سفر هیات فلسطینی به دمشق جهت بررسی اوضاع اردوگاه یرموک

سیاسی

در پی اشغال بخش‌های گسترده‌ای از اردوگاه یرموک توسط تروریست‌های داعش و اوضاع انسانی نگران کننده در این اردوگاه، هیاتی از سازمان آزادی‌بخش فلسطین به منظور بررسی اوضاع اردوگاه یرموک، به دمشق رفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، احمد مجدلانی، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) اعلام کرد که این هیات به دمشق رفته تا از اوضاع اردوگاه یرموک، بزرگترین اردوگاه آوارگان فلسطینی در جنوب دمشق اطلاع کسب کرده و تلاش‌هایی را برای حفاظت از فلسطینی‌ها در اردوگاه یرموک انجام دهد.

این هیات که مجدلانی ریاست آن را بر عهده دارد، با تعدادی از گروه‌های فلسطینی در این اردوگاه و طرف‌های رسمی سوری جهت نجات آوارگان فلسطینی از درگیری‌ها دیدار خواهد کرد.

مجدلانی در این خصوص گفت که داعش تلاش می‌کند تا اردوگاه یرموک را برای تغییر اوضاع نظامی تحت تصرف درآورد و از آن به عنوان نقطه آغازی در حمله به پایتخت سوریه استفاده کند، به ویژه اینکه این اردوگاه جایگاه استراتژیک مهمی دارد.

گروه تروریستی داعش از روز چهارشنبه حمله به این اردوگاه را آغاز و بخش‌هایی از آن را اشغال کرد. سازمان آزادی‌بخش نیز اعلام کرده است که حدود 2000 آواره را از این اردوگاه خارج کرده است.

منابع در مصاحبه با الجزیره اعلام کردند که داعش پس از آنکه نیروهایش را از خیابان‌ها خارج کرد و آنها را برای مقابله با نظام و گروه‌های مخالف مسلح گسیل کرد، مجدداً نیروهای خود را در این اردوگاه مستقر ساخت.

همزمان گردان‌های مخالف می‌گویند که وارد نبرد با داعش شده و توانسته‌اند برخی از مواضع این گروه را در اطراف این اردوگاه تحت کنترل خود درآورند.

پیشتر انور عبدالهادی، رئیس اداره سیاسی سازمان آزادی‌بخش فلسطین در سوریه اعلام کرده بود که درگیری‌های شدیدی میان داعش با گروه‌ها و نیروهای دفاع ملی و نیروهای اکناف بیت‌المقدس در جریان است و 21 تن در این درگیری‌ها کشته شدند.

انتهای پیام

کد N782494