رسیدگی تعزیرات به پرونده قاچاق کالا به ارزش بیش از یک میلیارد تومان

سیاسی

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: در واپسین روزهای سال 93 کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد و 300 میلیون تومان کشف و به سازمان تعزیرات حکومتی این استان برای رسیدگی ارجاع شد.

منصور انصاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: در آخرین روزهای اسفندماه سال گذشته گزارش کشف کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد و 300 میلیون تومان برای رسیدگی به ما ارجاع شد که بلافاصله رئیس شعبه ویژه کالا و ارز شهرستان طبس به بررسی آن پرداخت.

وی ادامه داد: بار قاچاق این تریلی اسکانیای کانتینری که راننده آن در شب کشف، متواری شده 75 هزار و 814 ثوب انواع پوشاک، 285 عدد کیف دستی و چرخ‌دار، 600 جفت کفش بچه‌گانه، مردانه و زنانه و سه هزار و 208 عدد چتر بوده است که بنا به اعلام گمرک ارزش ریالی یک میلیارد و 300 میلیون تومان است.

انصاری خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده سه نفر به عنوان متهمان این پرونده شناسایی و برای رسیدگی به این پرونده به شعب مربوطه احضار شده‌اند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی افزود: ع.ف حامل کالای قاچاق و راننده به عنوان متهم ردیف اول پرونده علیرغم ابلاغ احضاریه به شعبه مراجعه نکرده و ریاست شعبه مذکور به صورت غیابی حکم به پرداخت جریمه نقدی به مبلغ دو میلیارد و ده میلیون تومان برای وی را صادر کرده است که این رای تا ده روز قابل تجدید نظر خواهی است.

انصاری درباره رای صادره برای دو متخلف دیگر پرونده گفت: الف. ک به اتهام معاونت در حمل کالای قاچاق و به عنوان متهم ردیف دوم طبق قانون به پرداخت 45 میلیون تومان جزای نقدی و ع. ز متهم ردیف سوم پرونده با توجه به همکاری‌های وی و گزارش فرماندهی انتظامی رای برائت گرفت که احکام متهم ردیف دوم و سوم نیز پس از ابلاغ تا بیست روز قابل تجدیدنظرخواهی است.

وی اظهار کرد: طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خودروی تریلی کانتینری حامل کالای قاچاق با توجه به ارزش ریالی بیش از یک میلیارد کالای مکشوفه به نفع دولت ضبط می‌شود و کالای مکشوفه نیز تحویل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) می‌شود.

انتهای پیام

کد N782360