لاوروف با نمایندگان دمشق و مخالفان سوری دیدار می‌کند

یک مقام روسی گفت که رییس دستگاه دیپلماسی این کشور با نمایندگانی از دولت و مخالفان سوریه ملاقات می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ویتالی نومکین، نماینده روسیه در مذاکرات دولت دمشق و مخالفان سوری اعلام کرد که سرگئی لاوروف، رییس دستگاه دیپلماسی روسیه در جریان مذاکرات صلح سوریه در مسکو با نمایندگانی از دولت و جناح مخالف سوریه ملاقات خواهد کرد.

وی تصریح کرد: من زمان دقیق این ملاقات را با توجه به پیچیده بودن برنامه‌ها نمی‌دانم اما این ملاقات انجام خواهد شد و احتمالا خبرنگاران در آن حضور نخواهند داشت.

پیش از این، میخائیل بوگدانف، معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز از احتمال دیدار لاوروف با نمایندگان طرفین درگیری‌ها در سوریه خبر داده و گفته بود که این دیدار پشت درهای بسته انجام خواهد شد.

دومین دور نشست مشورتی نمایندگان دولت و مخالفان سوریه روز دوشنبه با حضور هیأتی از وزارت خارجه روسیه در مسکو آغاز شد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، این رایزنی‌های پشت درهای بسته آغاز شده و تا روز پنج شنبه ادامه خواهد یافت. بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل ریاست هیات سوری را در این مذاکرات برعهده دارد و گروه‌های مختلفی از مخالفان سوری به غیر از "ائتلاف مخالفان سوریه" در آن شرکت دارند.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرده که این نشست نشان دهنده خط مشی ثابت روسیه مبنی بر تلاش برای یافتن راه حلی سیاسی برای بحران سوریه است.

انتهای پیام

کد N782205