تقدیر نماینده آشوریان از اقدامات تیم مذاکره کننده هسته‌یی

سیاسی

نماینده آشوریان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به رئیس جمهور از اقدامات تیم مذاکره کننده هسته‌یی و حمایت‌های رئیس جمهور برای رسیدن به حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای ملت ایران قدردانی کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، متن پیام یوناتن بت‌کلیا به شرح ذیل است:

جناب حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

بی تردید تفاهم به دست آمده در دیدارهای پرتب و تاب لوزان در پایان ماراتن دور و دراز سیاسی در طول یک دهه گذشته، نشانگر توان خستگی ناپذیر گروه مذاکره کننده ایرانی در دیدارهای 1+5 است.

درایت آن مقام در راهبری گروه فهیم، اهل بحث و مذاکره ، پرتوان در شکستن تابوها و ساختارهای ناصواب شکل گرفته از سوی مذاکره کنندگان، دولت‌های غربی، ستودنی است.

آن مقام با همیاری خیره ساز همراهان و همکاران فصلی غرور انگیز و پر ستایش در تاریخ روابط میهن ما و دنیای غرب، گشدند که مایه مباهات این سرزمین کهن دیرپای است. صمیمانه‌ترین تهنیت‌ها را نثار آن مقام گرانقدر و گروه پرتوان مذاکره کننده به سرپرستی جناب آقای دکتر ظریف وزیر گرانقدر امور خارجه در 1+5 می‌سازیم.

تردید ندارم که اگر نبود اراده استوار و رهنمودهای ارزشمند مقام معظم رهبری و استقامت وپایداری آن مقام و نهراسیدن گروه مذاکره کننده از تهدیدها و ساختارهای شکل گرفته از سوی مستکبران و افراطیون در جهان غرب، این پیروزی شکوهمند، ممکن نبود.

درود بر تلاش پرغرور فرزندان راستین وطن که همه ناملایمات درون و بیرون مرزهایمان را تاب آورده‌اند وایران را از تب و تاب هزارتویی که می‌رفت تا فرزندان وطن را غرق کند، رهایی بخشیدند.

خواهشمند است دستور فرمایید به نحو شایسته‌ای تقدیر و تشکر اینجانب و جامعه جهانی آشوریان به تیم مذاکره کننده ابلاغ گردد.

انتهای پیام

کد N781979