سناتور فاینستاین؛

امیدوارم نتانیاهو خویشتنداری به خرج دهد

سیاسی

نایب رئیس کمیته اطلاعات سنای آمریکا از سخنان تکراری نخست وزیر رژیم صهیونیستی انتقاد کرده و از وی خواست خویشتندار باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری هیل، «دایان فاینستاین» نایب رئیس کمیته اطلاعات مجلس سنای آمریکا در واکنش به مواضع «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مخالفت با توافق هسته ای ایران، وی را به خویشتنداری دعوت کرد.

سناتور فاینستاین در گفتگو با برنامه «استیت آف دی یونین» شبکه خبری سی. ان. ان گفت: امیدوارم نتانیاهو از پس مهار کردن خودش بر بیاید چرا که به هر حای وی تا کنون راه حل جایگزینی را ارائه نداده است.

سناتور فاینستاین در ادامه افزود: گمان نمی کنم مخالفت رژیم صهیونیستی با فرصت به دست آمده برای تغییر وضعیت بحرانی خاورمیانه، کمکی به حل مسائل موجود کند.   

وی با انتقاد از صحبت های تکراری نتانیاهو که دقایقی قبل از مصاحبه سناتور فاینستاین با همین شبکه خبری به پایان رسیده بود گفت: فکر می کنم این نوع از مطلق گرایی نتانیاهو و اصرار بر اینکه به توافق نرسیدن بهتر از حصول توافق بد است و در عین حال تاکید بر عدم وجود راه حل جایگزین یا پیشنهاد بهتر از سوی وی، راه به جایی نخواهد برد. علاوه بر این سناتور فاینستان به نتانیاهو هشدار داد که ممکن است اقداماتش به ضرر خود وی تمام شود.

سناتور فاینستاین در پایان تفاهم هسته ای حاصل شده بین ایران و کشورهای ۱+۵ را همان تفاهم بهتری توصیف کرد که غرب در پی آن است و گفت که فرصت به دست آمده نوید بخش است.