بسیج دانشجویی 8 دانشگاه تهران:

«اردوغان» دغدغه‌ای جز پاشیدن بذر تفرقه میان مسلمین ندارد

سیاسی

بسیج دانشجویی 8 دانشگاه تهران در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور ترکیه خطاب به وی تاکید کرد: ملت ایران به شهادت تاریخ همیشه ملت مهمان‌نوازی بوده اما هیچ‌گاه در مقابل گستاخان و هتاکان سر فرو نیاورده است.

به گزارش خبرگزاری مهر بسیج دانشجویی 8 دانشگاه بزرگ تهران طی نامه ای به رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه به اظهارات اخیر وی در قبال ایران اعتراض و تاکید کرد: ملت ایران به شهادت تاریخ همیشه ملت مهمان‌نوازی بوده است اما هیچ‌گاه در مقابل گستاخان و هتاکان سر فرو نیاورده است.

متن این نامه به شرح زیر است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای اردوغان، ریاست جمهوری ترکیه

چندی پیش بود که با اظهارات گستاخانه و غیر مسئولانه درباره ی کشورمان حلقه‌ی دیگری به مجموعه‌ی خوش‌خدمتی‌های خود به مستکبرین جهانی و مرتجعین منطقه‌ای افزودید و طبیعی است که نباید انتظار داشته باشید ملتی که سال‌هاست برای استقلال خود پنجه در پنجه ی مستکبرینی انداخته که شما و اسلافتان بزدلانه ذلت همکاری با آن‌ها را به ملت بزرگ ترکیه تحمیل کرده اید، در مقابل این اظهارات سکوت کند. البته شما به اظهارات پرحاشیه‌ی سابق‌تان قناعت نکردید و این‌بار در عملی خارج از عرف نمایندگان ملت ما را هدف قرار دادید تا بیش از پیش پرده از نفاق حاکم بر رفتار خود بردارید. از آن‌جا که واکنش‌ مقامات رسمی به اظهارات سخیف و بی‌پایه‌ی شما ممکن بود ارتباطات دو ملت مسلمان و همسایه که سال‌هاست برادرانه در کنار یک‌دیگر زندگی کرده اند را زیر سایه‌ی بلندپروازی‌های جناب‌عالی مخدوش کند لازم دیدیم از جانب جوانان این ملت به اظهارات شما پاسخ بدهیم.

جناب آقای اردوغان کسی مانند شما که کارنامه ی مفصلی در همراهی با فتنه انگیزی های منطقه ای آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی دارد. کسی مانند شما که در تمام این سال‌ها مشارکت فعالی در تامین سلاح و تدارک برای تروریست‌های داعش، جبهه النصره و دیگر تکفیری‌ها، دمیدن در اختلافات قومی، برانگیختن احساسات مذهبی و تحرکات فرقه‌ای داشته است. کسی که انگیزه‌های توسعه‌طلبانه و بلندپروازی او نتیجه‌ای جز تامین امنیت رژیم صهیونیستی، مخدوش کردن وحدت مقدس ملت‌های مسلمان و مظلوم و ناکام گذاشتن تحرکات بیداری اسلامی برای مسلمانان در پی نداشته است. به هیچ‌وجه در جایگاهی قرار ندارد به ملتی اتهام بزند که همیشه بدون هیچ چشم‌داشتی پشتیبان تمام مستضعفین عالم بوده‌است و از حق حاکمیت و حقوق ملت‌ها دفاع کرده و بارها از حقوق مسلم خود برای حفظ وحدت مسلمین چشم پوشیده است. براستی سخنان چندی پیش جناب‌عالی باید برای نقل در کتاب‌های طنز تاریخی گلچین شود.

کسی مانند شما که در حصار خودخواهی‌ها از شرایط حساس منطقه، جولان تکفیری‌ها و تجاوزگری روزافزون رژیم مجعول صهیونیستی دغدغه‌ای جز مخدوش کردن ارتباط مسلمانان و پاشیدن بذر تفرقه و بدبینی میان مسلمین برای خود نمی‌بیند بعید نیست که از درک پیام انقلاب ما برای دیگر مسلمانان که جز وحدت در برابر زورگویان و مستکبرین و تلاش برای اعتلای امت اسلامی زیر سایه تعلیمات اسلام راستین محمدی نیست عاجز باشد و به مقایسه‌ی کشور ما با مشتی متحجر که بویی از اسلام نبرده‌اند و جز وحشی‌گری آیینی ندارند بپردازد. متحجرینی که حتی حاضر نشدید دراتحاد صوری دوستانتان برای مقابله با آنان سهیم باشید.

ملت ایران به شهادت تاریخ همیشه ملت مهمان‌نوازی بوده است اما هیچ‌گاه در مقابل گستاخان و هتاکان سر فرو نیاورده است بنابراین امیدواریم با توبه و عذرخواهی از ملت بزرگ ایران اسلامی، سفر تلخی را پیش رو نداشته باشید.  

والسلام علی من اتبع الهدی

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت

بسیج دانشجویی دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی

بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدبهشتی