محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با ایسنا:

اعتماد و اطمینان به تیم مذاکره کننده باید پابرجا باشد

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر لزوم داشتن اعتماد و اطمینان به تیم مذاکره کننده گفت: با توجه به سوابق تاریک گذشته آمریکا و همپیمانانش نباید اظهارات آنها به عنوان ملاک صحبت‌ها قرار داد و در مقابل مسئولانمان را زیر سوال برد.

محمدرضا محسنی ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، با اشاره به بیانیه‌ی لوزان گفت: آنچه تاکنون در روند مذاکرات انجام شده با هدایت و اشارات مقام معظم رهبری بوده و نظام نسبت به کلیات آن به نتیجه رسیده است.

وی افزود: یقینا تیم مذاکره کننده با در نظر گرفتن منویات رهبری مطالبات به حق مردم و خط قرمز‌های مذاکرات را دنبال کرد و آن را لحاظ نمود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: طرف‌های غربی در آخرین دور مذاکرات از بسیاری از خطوط قرمزشان عبور کرده و حتی نسبت به آنچه قبلا خط و نشان می‌کشیدند نیز کوتاه آمدند، ما نیز متناسب با شرایطمان انعطاف نشان دادیم تا در نهایت منافع ملت حفظ شود.

محسنی ثانی با بیان این که بیانیه لوزان بیانیه‌ای مطبوعاتی است گفت: مقام معظم رهبری در ابتدای سال با نامگذاری سال دولت،ملت وحدت و همدلی منشور راهبردی را برای مسئولان ونظام تعیین کردند که نباید این منشور در ابعاد مختلف مخدوش شود. بنابراین قیل و قال‌های به وجود آمده در مساله ی هسته‌ای نباید باعث تقابل و انشقاق بین جناح‌ها و گروههای مختلف شود و خدای ناکرده این وحدت و همدلی را مخدوش نماید.

به گفته‌ی وی باید مجلس و دولت وحدت و همدلی را به خوبی حفظ کرده و به هیچ عنوان نباید این بیانیه تاثیری دراین موضوع داشته باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه طبق تاکیدات مقام معظم رهبری دولت و مجلس اعتمادشان را به تیم مذاکره کننده اعلام کرده‌اند گفت: یقینا باید اعتماد و اطمینان به تیم مذاکره کننده پا بر جا باشد و از این تیم حمایت شود البته در همین راستا نگاه منفی به آمریکا و همپیمانانش به دلیل سوابق تاریک گذشته و جو بی‌اعتمادی وجود دارد. برهمین اساس به هیچ عنوان نباید صحبت‌ها و نقطه نظرات آمریکا و همپیمانانش را ملاک قرار داد و اظهارات مسئولانمان را زیر سوال برد.

انتهای پیام

کد N781609