حمله سایبری به سایت روزنامه "الاخبار"/حزب‌الله مواضع عربستان درباره الاخبار را محکوم کرد

عربستان

حمله سایبری گسترده‌ به پایگاه روزنامه الاخبار لبنان و انتقاد سفیر عربستان از مواضع این روزنامه واکنش حزب‌الله لبنان را به دنبال داشت و این حزب اظهارات بی‌سابقه و غیرمسوولانه سفیر عربستان سعودی در لبنان را در خصوص روزنامه الاخبار محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه الاخبار گزارش داد که این حمله سایبری از چند کشور و به صورت سازمان یافته و دقیق صورت گرفت که گسترده بود.

این حمله سایبری پس از آن صورت گرفت که علی عواض العسیری، سفیر عربستان در لبنان این روزنامه را تهدید کرد و گفت که این روزنامه را سر جایش می‌نشاند.

العسیری در مصاحبه با روزنامه عربستانی الوطن مدعی شد: «این روزنامه مجدداً دروغ‌ها و اتهام‌زنی‌های خود علیه عربستان و مقامات آن را از سر گرفته است و زمان آن رسیده است که این روزنامه سر جایش نشانده شود.

در واکنش به این اظهارات این مقام عربستانی، محمد عفیف، مسوول روابط رسانه‌ای در حزب‌الله این اظهارات العسیری را محکوم کرد و گفت: سخنان العسیری تهدیدی آشکار و مستقیم علیه این روزنامه و کارمندان آن و تجاوزی مستقیم به کرامت و آزادی مطبوعات در لبنان است و همچنین مداخله‌ای غیرقابل قبول در امور داخلی لبنان است.

عفیف گفت: تنها گناهی که روزنامه الاخبار از نظر عربستان و هم‌پیمانانش مرتکب شده است، افشاگری اهداف تجاوز عربستان به کشور دوست و برادر یمن و همچنین پرده‌برداری از سیاست عربستان است که همواره برای فتنه‌افکنی و برانگیختن نگرانی‌ها در جهان عرب و اسلام در طول تاریخ تلاش کرده است.

انتهای پیام

کد N781605