در گزارشی به مناسبت روز "کودک فلسطینی"؛

200 کودک فلسطینی در زندان‌های اسرائیل اسیرند

سیاسی

انجمن اسیران فلسطینی اعلام کرد در حال حاضر 200 کودک فلسطینی در سه زندان مرکزی رژیم صهیونیستی در اسارت به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، انجمن اسیران فلسطینی در گزارشی که به مناسبت روز "کودک فلسطینی" منتشر کرد با اشاره به وضعیت کودکان فلسطینی که در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند، اعلام کرد، نزدیک به 200 کودک در سه زندان مرکزی این رژیم از جمله عوفر، مجدو و هشارون بازداشت هستند و زندان عوفر با 100 کودک فلسطینی بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است. در زندان هشارون نیز دو دختر بچه به نام‌های دیما سواحره از شهر قدس و هاله ابوسل از شهر الخلیل در بازداشت به سر می‌برند.

در گزارش این انجمن به افزایش روند بازداشت کودکان فلسطینی توسط اشغالگران صهیونیست از نیمه سال گذشته و به صورت دقیق‌تر پس از حوادث شهر قدس اشاره شده است.

طبق این گزارش صدها کودک فلسطینی بازداشت شده‌اند طبق پیگیری‌های قانونی، شهر قدس در حال حاضر در صدر آمار بازداشت کودکان قرار دارد و علاوه بر بازداشت موقت، روزانه دستکم دو کودک از شهر به زندان‌های رژیم صهیونیستی منتقل می‌شوند.

طبق گزارش این انجمن بیشتر این کودکان علاوه بر تعهد خانواده‌هایشان یا با پرداخت جریمه نقدی یا شرط زندان خانگی و یا تبعید از محل زندگی آزاد می‌شوند.

استان الخلیل نیز پس از قدس در جایگاه دوم قرار دارد و از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون نزدکی به 70 کودک از این شهر به زندان‌های رژیم صهیونیستی منتقل شده‌اند.

این مرکز در ادامه گزارش خود درباره نقض حقوق این کودکان به بازداشت شبانه آنها، بازجویی در مرکز تحقیقات، استفاده از سگ‌های پلیس برای بازداشت (تنها در سال جدید میلادی دو مورد در این خصوص گزارش شده) شکنجه جسمی و روحی این کودکان بازجویی از آنان بدون حضور هیچ یک از والدین، اعتراف گرفتن از آنان تحت فشار، در اختیار نگذاشتن کمک‌های قانونی در زمان بازداشت، برخورد با آنان مانند زندانیان بزرگسال و محاکمه شان در دادگاه‌های شهری و یا دادگاه های نظامی و بازداشت آنان در شرایط سخت حیاتی زندان‌ها اشاره کرد.

وزارت بهداشت فلسطین نیز در گزارشی به مناسبت روز کودک فلسطینی اعلام کرد که در جنگ اخیر غزه و حملات 50 روزه رژیم صهیونیستی به این شهر، بیش از 560 کودک فلسطینی به شهادت رسیده و هزاران کودک دیگر نیز مجروح شدند. برخی از این کودکان دچار مشکلات دائمی و نقض عضو شده‌اند.

این وزارتخانه اعلام کرد، طی تجاوزات رژیم صهیونیستی در سال 2014 به مناطق اشغالی کرانه باختری 11 کودک شهید و نزدیک به 800 تن دیگر بازداشت شدند.

این وزارتخانه در بیانیه خود با اشاره به اینکه سالروز کودک فلسطینی باید توجه‌های جهانی را به وضعیت بسیار دشوار کودکان این سرزمین که تحت اشغال ظالمانه اسرائیل است جلب کند، از همه نهادها و سازمان حقوقی و انسانی که در زمینه حقوق کودکان فعالیت می‌کنند، خواست این رژیم را به دلیل جنایاتی که در حق کودکان فلسطینی مرتکب شده محاکمه کنند و با تحت فشار قرار دادن این رژیم آن را مجبور به آزادی بی‌قید و شرط زندانیان فلسطینی کنند و شرایط آموزشی مناسب را برای کودکانی که دیوار حائل آنها را به انزوا کشانده و مدرسه‌هایشان را محاصره کرده فراهم کنند.

انتهای پیام

کد N781516