محمود عباس:

اسرائیل را به دادگاه کیفری بین المللی می کشانم

سیاسی

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در اعتراض به دست درازی رژیم صهیونیستی به درآمدهای مالیاتی این تشکیلات، وعده داد که از تل اویو در دادگاه کیفری بین المللی شکایت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی. بی. سی.، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از قبول صدها میلیون دلار درآمد مالیاتی این کشور خودداری کرد.

این منبع درآمد که از سوی رژیم غاصب صهیونیستی مسدود شده بود طی دو هفته گذشته آزاد شده و قرار بود به تشکیلات خودگردان برگردانده شود.

محمود عباس این تصمیم را در اعتراض به اقدام رژیم صهیونیستی مبنی بر کسر یک سوم از درآمد مالیاتی به بهانه پرداخت قبوض برق و آب اتخاذ کرده است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد در صورت عدم پرداخت وجه به طور کامل، رژیم صهیونیستی را به دادگاه کیفری بین المللی خواهد کشاند.   

لازم به توضیح است که رژیم صهیونیستی مسؤول جمع آوری درآمدهای مالیاتی دولت خودگردان فلسطین است ولی این رژیم در ماه ژانویه گذشته در مخالفت با پیوستن  فلسطین به دادگاه کیفری بین المللی از تحویل مبلغ جمع آوری شده به تشکیلات خودگردان خودداری کرد.

فلسطین از اول ماه میلادی آوریل به طور رسمی به عضویت این مرجع قضایی درآمده و از این پس می تواند از رژیم صهیونیستی به دلایلی نظیر ارتکاب جرایم جنگی شکایت کند.