طلا با مهر مطرح کرد:

مُهر رضایت اردوغان بر کشتار یمن و سوریه/ ماجرای نمایش داووس

سیاسی

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه مهر رضایت اردوغان بر کشتار مردم سوریه و یمن زده شده است پیشنهاد داد که اردوغان برای مشاهده نظرات ملت ایران در قبال سیاست هایش در یکی از دانشگاه ها حضور یابد.

حسين طلا  در آستانه سفر نخست وزير تركيه به ايران در گفتگو با خبرنگار مهر  گفت: آقاي اردوغان بايد از اين پس تحت تاثير ریسمان هاي پوسيده و نخ نماي غرب قرار نگيرد و مواضع خود را اصلاح كند چون اصرار بر اين اشتباهات باعث غرق شدن ايشان در گرداب حیله هاي غرب و ايادي آنها در منطقه خاورميانه خواهد شد و به تبع آن باعث آسيب جدي ملت برادر تركيه می شود.

وی افزود: پس بهتر است سياستهاي خود را مطابق نظام جمهوري اسلامي ايران بر اساس آزادگي و حمايت از مظلوم قرار دهد و بداند كه نفس هاي استكبار به شماره افتاده و نبايد دنباله رو آن ها باشد.

نائب رئيس كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي در خصوص موضع گيري دولت جمهوري اسلامي ايران در برابر سخنان اردوغان گفت: اگر چه دولت واكنش محسوسي در برابر سخنان آقاي اردوغان صورت نگرفته است ولي بهتر است ايشان طی سفری که به تهران دارند به دانشگاه ها نیز سری بزنند يا مطابق عرف مرسوم كه روساي جمهور در يكي از دانشگاههاي کشور میزبان سخنراني مي كنند به يكي از دانشگاههاي ايران براي ايراد سخنراني برود تا ببیند دانشجویان چه نظراتی در خصوص مواضع ترکیه دارند و با چه اعتراضي روبرو خواهید شد.

حسين طلا در خصوص عملكرد اردوغان در قبال سوريه و عراق گفت: تركيه از گروهي راهزن به نام داعش حمايت كرده و سربازانش شاهد آوارگي مردم و به اسارت گرفته شدن زنان و كودكان عين العرب بودند، دولت تركيه به افراد داوطلب براي پيوستن به گروههاي تكفيري اجازه مي دهد تا از سراسر دنيا به اين كشور آمده تا از طريق مرز خود با سوريه و عراق به اين كشورها بروند و به عبارتي ديگر گذرگاهي امن براي اين افراد پديد آورده است.

وی تاکید کرد: اردوغان با سكوت خود از بمباران زنان و كودكان بي دفاع يمن حمايت كرده و با عدم موضع گيري در برابر آوارگي زنان و كودكان شهر سنجار مهر رضايت خود را بر عملكرد داعش زد.

طلا در ادامه از سناريوي نمايشي  اردوغان در اجلاس سال ۲۰۰۹ داووس در برابر شيمون پرز پرده برداشت و تشریح کرد: با پايان يافتن سخنان شيمون پرز، اردوغان كه در تمام مدت سخنراني او مشغول نت برداري بود از مدير نشست براي سخنراني درخواست وقت كرد.

این عضو کمیسیون اجتماعی ادامه داد: وي در سخنان خود گفت جناب پرز شما از من مسن تر هستي، صدايت هم خيلي بالا مي رود. معتقدم كه اين طور بالا رفتن صداي شما ريشه در يك احساس رواني گناه دارد اما مطمئن باش كه صداي من اينطور بالا نخواهد رفت. پاي كشتار كه وسط بيايد، شما خوب بلديد بكشيد، من خوب مي دانم كه شما چطور بچه ها را هدف مي گيريد و مي كشيد، شما نخست وزيراني داشتيد كه مي گفتند( وقتي يك تانك وارد سرزمين هاي فلسطين مي شود در خود احساس لذت مي كنيم)، من كساني را هم كه براي چنين ظلمي كف مي زنند تقبيح مي كنم زيرا فكر مي كنم تشويق اين قاتلين كودكان و انسانها خود نوعي جنايت بشريت است. در اينجا من فقط دو مطلب را به شما عرض خواهم كرد. اول اينكه در ده فرمان تورات بند ششم آمده است كه: نبايد دست به قتل بزنيد اما در فلسطين كشتار مي شود، اما دوم اينكه توجه كنيد كه اين هم خيلي شنيدني است (گيلعاد آتزمون ) مي گويد: بربريت و توحش اسرائيل بسيار فراتر از هر گونه ظلمي است و (آوي شالوم) پروفسور روابط بين الملل دانشگاه آكسفورد در روزنامه گاردين گفته است (اسرائيل به يك دولت راهزن تبديل شده است) در اين هنگام اقاي اردوغان از فرط غضب برافروخته شده و بدون اينكه حتي به مديران جلسه نگاه كند مي گويد ديگر در اين اجلاس حضور نخواهم يافت و جلسه را ترك مي كند.

 طلا در ادامه يادآور شد: حال با بازخواني صحبتهاي اردوغان در اجلاس سال ۲۰۰۹ داووس به راحتي مي توان پي برد كه صحبت هاي اردوغان برگرفته از يك سناريوي نمايشی و از پيش تعيين شده بوده است و مردم دنيا مي توانند با مقايسه صحبت هاي او در اجلاس داووس و عملكردش به دروغ بودن اين مستند پي ببرند و حال بعد از اينهمه دروغ او روي به ملت ايران كرده است و ايران را عامل تشنج در منطقه مي داند و اين نكته مهم را كتمان مي كند كه سكوت و حمايت عملي دولت تركيه از گروههاي تكفيري بدست آوردن نفت ارزان كشورهاي عراق و سوريه مي باشد كه هر قطره آن بوي خون مردمان اين كشورها را مي دهد.

وي در انتها با بیان اينكه ملت مسلمان و با غيرت ايران در هرجايي از دنيا كه صداي مظلومي برخيزد به ياري او خواهد شتافت گفت: ملت ايران  از كمك به مردم مظلوم فلسطين گرفته تا مسلمانان بوسني و هرزگوين و كمك به قحطي زدگان سومالي از هيچ چيز فرو گذار نخواهند كرد كه اين خصلت نيك از اهميت حمايت از مظلوم، ملت ايران حكايت دارد كه البته آقاي اردوغان بايد از اين خوي زيباي ايرانيان مسلمان درس گرفته و در امور خود به كار بندد.