رحمانی فضلی در جشن روز ملی پاکستان:

مایلیم با پاکستان در حل مسائل یمن همکاری داشته باشیم

پاكستان,عبدالرضا رحماني فضلي

عبدالرضا رحمانی فضلی در جشن روز ملی پاکستان گفت: سیاست دولت تدبیر و امید گسترش روابط با کشورهای مسلمان منطقه است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، رحمانی فضلی در مراسم جشن روز ملی پاکستان که با حضور نمایندگان کشورهای مختلف جهان در تهران برگزار شد با تبریک روز ملی پاکستان به دولت و ملت این کشور گفت : جمهوری اسلامی ایران و پاکستان دو کشور دوست و همسایه با اشتراکات فرهنگی ، دینی و تاریخی هستند و با گسترش روابط سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی دو همسایه مسلمان افق روشنتری پیش روی ملت های ایران و پاکستان گشوده خواهد شد .

رحمانی فضلی که به عنوان میهمان ویژه در مراسم جشن روز ملی پاکستان حضور داشت با اشاره به توافقات نوزدهمین نشست کمیسیون مشترک دو کشور ایران و پاکستان در اسلام آباد گفت: جمهوری اسلامی ایران به طور جدی پیگیر توافقات اسلام آباد در تمام زمینه ها بویژه در حوزه امنیتی ، مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر و قاچاق انسان است تا شاهد پیشرفت ملت های منطقه و نابودی افراطی گری و تروریسم باشیم.

وزیر کشور با اعلام اینکه موضوع یمن یک موضوع داخلی است و با راه حل سیاسی می توان آن را خاتمه داد، افزود : مایلیم با پاکستان در حل و فصل مسائل منطقه ای بویژه مسائل یمن همکاری لازم را داشته باشیم.

وزیر کشور با اشاره به نتایج مهم مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 1+5 گفت : در این مذاکرات به همه کشورهای جهان ثابت کردیم که استفاده از انرژی هسته ای حق مسلم مردم ایران است و دنیا این حق را پذیرفت و با دفاع از حق خود گامهای مهمی در تنش زدایی و گسترش صلح در جهان برداشتیم.

پیش از سخنان وزیر کشور ، نورمحمدجاد مانی سفیرپاکستان در ایران از حضور رحمانی فضلی در این مراسم قدردانی کرد و گفت : ایران و پاکستان از روابط بسیار خوب و صمیمی برخوردارند و امیدوارم با گسترش هرچه بیشتر این روابط ملت های دو کشور از ثمرات آن بهره مند شوند.

انتهای پیام

کد N781259