زخمی شدن 5 تن در حمله به یک کلیسا در اسکندریه مصر/حمله شبه‌نظامیان به مراکز نظامی در سیناء

سیاسی

ارتش مصر اعلام کرد که چند روز پس از حمله گروه "ولایت سیناء" و کشته شدن 16 نظامی در این حمله، افراد مسلح به طور گسترده به پایگاه‌های نظامی و امنیتی در شمال سیناء حمله کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی شبکه الجزیره، سخنگوی ارتش مصر اعلام کرد که افراد مسلح به پایگاه‌های نظامی و مناطق امنیتی در شمال سیناء حمله کردند.

منابع قبیله‌ای اعلام کردند که در پی این حمله و پاکسازی پس از آن توسط نیروهای ارتش مصر، جسد یکی از سربازان نیروهای امنیتی در نزدیکی منطقه شیخ الزوید، پیدا شد.

منابع امنیتی همچنین اعلام کردند که در پی شلیک دو موشک به منازلی واقع در شهر رفح که منبع شلیک آن هنوز ناشناخته است، هشت فرد غیرنظامی مجروح شدند.

پیشتر وزارت کشور مصر اعلام کرد که در پی حملات صورت گرفته در سیناء سرکرده گروه «اجناد مصر» کشته شد.

از سوی دیگر، منابع خبری مصر اعلام کردند که در پی حمله افراد مسلح به نگهبانان یک کلیسا در غرب شهر اسکندریه واقع در شمال غرب مصر، دو پلیس و سه فرد غیرنظامی مجروح شدند.

در پی این حادثه نیروهای امنیتی مصر به منظور کشف و شناسایی هرگونه مواد منفجره، اطراف محل وقوع حادثه در خیابان البلاط، کمربند امنیتی تشکیل دادند.

یکی از خبرنگاران مصری اعلام کرد: در این حادثه چهار فرد به طور ناگهانی بر نگهبانان این کلیسا حمله کردند و پس از آن پا به فرار گذاشتند.

از سوی دیگر، یکی از مسوولان این کلیسا در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که در جریان این حمله یک نیروی امنیتی و سه فردی که در حال عبور از خیابان بودند در پی شلیک گلوله ساچمه‌دار جراحت خفیفی برداشتند.

منابع پزشکی اعلام کردند که پلیس مجروح شده در این حمله به بیمارستان مرکز پلیس و دیگر زخمی‌شدگان به بیمارستان دیگری منتقل شدند.

این حمله یک روز پس از آغاز جشن‌های عید پاک مسیحیان که در اغلب کلیساهای مصر برگزار شد، صورت گرفت.

آدینهٔ نیک‌ یا آدینهٔ مقدس روزی است که مسیحیان مصلوب شدن و مرگ حضرت عیسی مسیح (ع) را گرامی می‌دارند. این یک رویداد مهم در مسیحیت است که نشان دهنده فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌ها و درد و رنج در زندگی حضرت مسیح (ع) است. روز شنبه پس از آدینهٔ نیک، شنبه مقدس و یکشنبه دو روز پس از آدینهٔ نیک، عید پاک است.

انتهای پیام

کد N781256