سناتور آمریکایی مدعی شد:

هیلاری کلینتون توان توافق بهتری را با ایران داشت

سیاسی

سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی که سودای ریاست جمهوری این کشور را در سر می‌پروراند، در سخنانی مدعی شد که وزیر خارجه سابق آمریکا توانایی بیشتری در ایجاد یک توافق بهتر با ایران را داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، لیندسی گراهام در سخنان خود در این‌باره ادعا کرد: هیلاری کلینتون می‌توانست توافقی بهتر نسبت به اوباما با ایران به دست آورد؛ در واقع به اعتقاد من رئیس‌جمهور بعدی می‌تواند بهترین توافق ممکن را به دست آورد.

وی که با شبکه خبری سی‌بی‌اس گفتگو می‌کرد؛ افزود: شاید اوباما بهترین توافقی را که در توانش است، به دست آورده باشد، اما او یک مذاکره کننده ناقص است. سیاست خارجی اوباما در چندین مورد به شکست انجامیده و هیچ کس در منطقه به وی اعتماد ندارد. وی هرگز قادر به دستیابی به بهترین توافق نخواهد بود.

گراهام در ادامه با اشاره به اینکه اوباما باید در اظهارات خود این مسئله را که جنگ با ایران یک گزینه مهم در مذاکرات هسته‌ای بود مطرح می‌کرد، مدعی شد: به اعتقاد من توافق می‌تواند بهتر از این باشد، من به دنبال جنگ نیستم، اما معتقدم که ایران هرگز نباید ابزار و قابلیت ادامه تلاش خود برای نابودی خاورمیانه و حمله به ما از طریق تولید موشک‌های بزرگتر را داشته باشد. کنگره باید پیش از رای نهایی درباره توافق هسته‌ای، تامل بیشتری داشته باشد.

سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در پایان با اشاره به اینکه اظهارات مقامات ایران و جان کری به گونه‌ای است که گویی دو توافق متفاوت به دست آمده استٰ، گفت: من از ایده دادن زمان به دولت برای دستیابی به توافق حمایت می‌کنم، اما اصرار دارم که کنگره باید پیش از نهایی شدن، توافق را مرور و درباره آن بحث کند.