تلاش برلوسکنی برای حفظ حزبش

ایتالیا

نخست‌وزیر پیشین ایتالیا نگران از خروج برخی اعضای برجسته حزب "فورزا ایتالیا" تلاش‌هایش را برای منسجم نگه داشتن حزب پیش از انتخابات محلی 2015 دو چندان کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این رخداد جدیدترین ضربه بر پیکره حزب فورزا ایتالیای سیلویو برلوسکنی، نخست‌وزیر پیشین ایتالیاست که تمام تلاش خود را به کار بسته تا حزبش را از جایگاه چهارمی بالا بکشد.

نخست، ساندرو بوندی، وفادارترین شخص به برلوسکنی حزب وی را ترک کرد. سپس روز شنبه، کاندیدای برلوسکنی برای فرمانداری استان پوگلیا با ترک حزب به رافائله فیتو، یکی از متحدان سابق برلوسکنی پیوست که هم‌اکنون ریاست گروهی مخالف را برعهده دارد.

فیتو در وبلاگ خود نوشت: 9 میلیون رای‌دهنده حزب برلوسکنی به این خاطر نمی‌خواهند به حزب وی رای دهند که آن را دارای یک خط‌ مشی سیاسی معتبر و جدی نمی‌دانند.

برلوسکنی از 1994 بر راس قدرت ایتالیا قرار داشت، در سال 2003 به اتهام تقلب مالیاتی از سنا اخراج شد اما در حین سپری کردن مدت محکومیتش، رهبری حزب خود را کنار نگذاشت و حال به دنبال منسجم نگه داشتن حزب برای شرکت در انتخابات منطقه‌ای ماه مه است.

انتهای پیام

کد N780784