«نبیه بری»:

تفاهم لوزان برد - برد بود/ایستادگی ایران در برابر قدرت های دنیا

سیاسی

رئیس پارلمان لبنان با اعلام اینکه ایران به تنهایی در برابر قدرت های دنیا ایستادگی کرد تفاهم لوزان را یک توافق برد - برد توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان اظهار داشت: تفاهم هسته ای ایران و کشورهای 1+5 یک توافق برد - برد برای ایران و آمریکا است توافقی که پس از سال ها پایداری ایران در برابر فشارهای بین المللی حاصل شد.

وی با بیان این مطلب افزود: زیرکی ایران و صبر چند ساله آن باعث شد این کشور بدون اینکه از فناوری هسته ای خود چشم پوشی کند در مقابل فشارها ایستادگی کند.

نبیه بری در ادامه گفت: فکر نمی کنم کشوری اسلامی تاکنون توانسته باشد با کشورهای بزرگ دنیا به این شکل مذاکره کند و نتیجه دلخواه خود را حاصل کند. ایران به تنهایی در برابر آمریکا، اروپا و حتی روسیه و چین که از فشارها علیه تهران دور نبودند ایستادگی کند و بتواند با این کشورها مذاکره کند.

وی در بخش دیگر سخنان خود ابراز امیدواری کرد که تفاهم لوزان به حل و فصل بحران انتخاب رئیس جمهوری در لبنان منجر شود. رئیس پارلمان لبنان همچنین طرف های یمنی را به گفتگو دعوت و اعلام کرد: ایران، عربستان و شورای همکاری خلیج فارس و حتی انصار الله یمن و عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این کشور موافقت خود را با گفتگو برای حل بحران یمن اعلام کرده اند.

نبیه بری همچنین از آمادگی لبنان برای میزبانی از گفتگوهای طرف های درگیر در یمن خبر داد.