اسفنانی:

باید مواضع مسئولین دیپلماتیک کشورمان را مبنا قرار دهیم

سیاسی

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت که طرف مقابل ممکن است مواضع مختلفی پس از انجام توافق داشته باشد اما ما باید مواضع مسئولین دیپلماتیک کشورمان را مبنا قرار دهیم.

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به توافقنامه سوئیس و ضرورت همدلی و همراهی مردم و مسئولین در این راستا، گفت: بعید نیست که طرف مذاکره کننده تلاش کند که مفاد توافقنامه را تغییر دهد چرا که آنها افراد قابل اعتمادی نیستند.

وی ادامه داد: ‌در عین حال خوشبختانه بازتاب این بیانیه در همه دنیا بسیار مثبت بوده است و مسئولین و مردم کشورمان نیز واکنش خوبی نسبت به این بیانیه داشته‌اند و رضایت نسبی در این رابطه وجود دارد که نشان می‌دهد تلاش مسئولان دیپلماتیک ما تلاش قابل تقدیری است.

نماینده مردم فریدن و فریدون شهر در مجلس با تاکید بر اینکه مسئولین دیپلماتیک ما تلاش قابل تقدیری داشته‌اند، تصریح کرد: طبیعتا آنها زمانی می‌توانند از مواضع اصولی ما دفاع کنند که بتوانند پشتوانه قوی همچون جمعیت 80 میلیونی کشور داشته باشند لذا هر چه وحدت کلمه میان مردم و مسئولین بیشتر باشد اثرگذاری توافقات انجام شده نیز بیشتر است.

اسفنانی خاطرنشان کرد: حمایت‌های مردمی طرف مقابل ما را وادار کرد تا از مواضع غیراساسی و ادعاهای نامربوط خود کوتاه بیایند و ادامه کار نیز امکان‌پذیر نیست مگر آنکه مردم در راستای همین اهداف بتوانند وحدت ملی را دنبال کنند و همدل و همراه با مسئولین باشند.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس همچنین تاکید کرد: قطعا طرف مقابل ما به دلیل وجهه نامطلوبی که در دنیا دارند و ادعاهای نادرستی که مطرح کرده بودند طبیعتا ممکن است از همین بیانیه‌ها نیز مطالبی به جامعه جهانی ارائه دهند که به ظاهر مطلوب آنهاست در حالیکه واقعیت چیز دیگری است.

وی افزود: طبیعتا ما باید در این زمینه محکم تر از گذشته مواضع مسئولین دیپلماتیک کشورمان را مبنا قرار دهیم و بنا را بر آن بگذاریم که طبق فرمایش رهبری اطمینان کاملی به تیم مذاکره‌کننده داشته باشیم.

انتهای پیام

کد N780665