بیانیه 262 نماینده مجلس در محکومیت حمله عربستان به یمن

سیاسی

262 نماینده مجلس با صدور بیانیه ای،‌حمله عربستان به یمن را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا،‌ در این بیانیه که در پایان جلسه علنی امروز مجلس قرائت شد، آمده است :

حمله ناجوانمردانه عربستان به مردم یمن اقدام تجاوزکارانه آشکار به یک ملت و کشور مستقل است.

عربستان سعودی با حمله به یمن و کشتار مردم بی گناه کشور همسایه خود ثابت کرد که برخلاف ادعای مسلمانی و خادم حرمین خواندن خود ، مسلمان کشی می‌کند و به جای آن که عامل وحدت و عزت مسلمانان باشد در خدمت دشمنان اسلام قرار گرفته است.

رژیم آل سعود باید بداند آتش افروخته شده دامن خودش را خواهد گرفت و شکست سنگین را بر جهان اسلام تحمیل خواهد کرد. تشکیل ائتلاف ساختگی نیز مشکلات جهان اسلام و منطقه را پیچیده تر خواهد کرد. حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی از متحدان آن‌ها از تجاوز آشکار عربستان به یک ملت و کشور مستقل بر خلاف مقررات بین المللی بوده و بار دیگر سیاست مزدورانه آمریکا و متحدانش را آشکار ساخت و سکوت مجامع و سازمان های بین المللی نیز سرنوشت مشابه دارد.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران از قیام مردمی مردم یمن حمایت می کنیم و دخالت بیگانگان به ویژه حمله نظامی عربستان سعودی به یمن را به شدت محکوم می نماییم و آن را نمونه آشکار دخالت در تعیین سرنوشت مردم یمن می دانیم و اطمینان داریم ملت غیرتمند و مسلحان یمن با همه توان خود در برابر متجاوزان خواهند ایستاد و یمن را به گورستان متجاوزین تبدیل خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N780517