تظاهرات گسترده فلسطینی‌ها در محکومیت جنایات داعش در اردوگاه یرموک

سیاسی

هزاران تن از فلسطینی‌های ساکن در شهرهای غزه، رام‌الله و حیفا با برگزاری تظاهراتی حمایت خود را از آوارگان فلسطینی اردوگاه یرموک اعلام و جنایات داعش علیه این اردوگاه را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، بیش از 3000 تن از ساکنان منطقه "خان یونس" در جنوب غزه در واکنش به حمله گروه تروریستی داعش به اردوگاه یرموک، بزرگترین اردوگاه آوارگان فلسطینی در دمشق و کنترل این افراطی‌ها بر 90% کل اردوگاه در این شهر تظاهرات کردند.

صلاح البردویل، یکی از رهبران حماس با محکومیت جنایات داعش تحت عنوان اسلام، از کمیساریای آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی (آنروا)خواست برای لغو محاصره بیش از 18 هزار ساکن این اردوگاه وارد عمل شود.

همچنین ده‌ها فلسطینی در شهرهای حیفا و رام‌الله در کرانه باختری تظاهراتی را در محکومیت حمله داعش به اردوگاه یرموک برگزار کردند.

تظاهرکنندگان با تجمع در میدان "المناره" در مرکز رام الله و میدان "الاسیر" در مرکز حیفا شعارهایی را در خصوص آزادی هرچه سریع تر این اردوگاه از اشغال تروریست‌ها سر دادند.

در همین راستا خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز تماس‌هایی را برای پایان محاصره این اردوگاه با طرف‌های ذی نفوذ برقرار کرده است.

انتهای پیام

کد N780392