نماینده بندرعباس:

راهکار بسیاری از مشکلات را باید از درون یافت

سیاسی

نماینده مردم بندرعباس در مجلس اظهار کرد: طبق تأکیدات رهبری راهکار بسیاری از مشکلات امروز کشور را باید از درون کشور و از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی یافت و از این بابت صمیمانه می‌خواهم که مسئولین نگاه بهتری را به ساخت درونی کشور داشته باشند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منصور آرامی طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: همان‌گونه که رئیس جمهور بارها و بارها در دیدگاه‌ها و نظرات خود تأکید داشته‌اند و رهبری آن را یک امر لازم دانسته‌اند نگاه درون به کشور و توانمندی‌های داخلی و استفاده از ظرفیت‌ها راهکار حل بسیاری از امور و مشکلات کشور است.

وی افزود: همان‌گونه که مردم تلاشگر و سختکوش ایران همواره در همه مسائل و مشکلات توانمندی خود را نشان داده‌اند و در کنار نظام بوده‌اند از دولت نیز می‌خواهم برخی از نقاط کلیدی و نکات قابل اتکایی که در بیان نخبگان و تحلیلگران مردمی گفته می‌شود را بیشتر مورد نظر و توجه قرار دهد؛ سال 94 که توسط رهبری سال همدلی و همزبانی ملت و دولت است می‌تواند فرصتی مغتنم برای این موضوع باشد.

وی با بیان اینکه لازم است در سال جدید توان کشور صرف رفع مشکلات اقتصادی شود، گفت: آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد حل مشکل بنگاه‌های کوچک و بزرگ اقتصادی است که در سال‌های اخیر به شدت و بیش از هر بخشی دچار مشکل و خلل شده‌اند و فعالان حوزه کشاورزی نیز از این موضوع مستثنی نیستند که در پیچ و خم‌های اداری و راهکارهای سنتی خسارت جدی دیده‌اند و حال که از مدیران باتجربه در دولت استفاده شده است باید در اموری که امکان حل آن وجود دارد اقدامات عاجل و مطلوب انجام شود.

آرامی افزود: از دیگر موضوعاتی که جوانان تحصیلکرده و خانواده‌ها را دچار دغدغه و فشار ذهنی کرده است مسأله اشتغال است که جا دارد با وجود تلاش‌های فراوان دولتمردان توجه ویژه‌ای به آن شود؛ روزی نیست که عده‌ای جوان جویای کار و دنبال اشتغال از این سازمان و دفتر به آن سازمان و دفتر نروند.

وی تأکید کرد: نکته دیگری که باید به آن توجه کرد رسیدگی به مشکلات رکن اصلی آموزش و پرورش فرزندان این مرز و بوم یعنی معلمان است که باید یک راه‌حل منطقی برای حل مشکلات معیشتی آنها از سوی دولت پیشنهاد و از مجلس تأییدیه بگیرد تا فرهنگیان شریف با امید و انگیزه بیشتر به آموزش و پرورش فرزندان بپردازند.

نماینده بندرعباس با انتقاد از نظام فعلی بودجه ‌نویسی در کشور، تصریح کرد: برنامه بودجه‌ای ریل و چارچوب اصلی حرکت کشور است و برای رسیدن به اهداف به نظر می‌رسد ضروری است دولت و مجلس شورای اسلامی در این خصوص تدبیر و برنامه‌ریزی بهتری داشته تا نظارت بر اجرا و تدوین آن بهتر و مطلوب‌تر باشد.

وی افزود: برنامه ششم توسعه و بودجه 95 کل کشور می‌تواند سرآغازی باشد بر برنامه‌ریزی دقیق‌تر و علمی‌تر برای اهداف کلان کشور که لازم است در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت کنند و این امکان‌پذیر نیست جز با یک برنامه‌ریزی و دقیق.

آرامی در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه، خاطرنشان کرد: از دولت می‌خواهم در سالی که باید همدلی و همزبانی سرلوحه کار باشد به اقداماتی که موجب نگرانی و احساس تحقیر در هرمزگان می‌شود نپردازد. لذا ضمن تقدیر از تحمل‌ها خواستار لغو مصوبات در مورد منطقه پارسیان هستیم و همچنین از رئیس جمهور انتظار است امسال که مجلس بودجه مناسبی برای حل معضل آب روستایی به تصویب رسانده است این مشکل را در استان هرمزگان به طور جدی پیگیری و مرتفع نماید.

انتهای پیام

کد N780366