تاکید اتحادیه اروپا بر حمایت از دولت عراق

اتحادیه اروپا بر حمایت قاطع خود از دولت عراق به ریاست حیدر العبادی تاکید کرد و از کشورهای منطقه خواست تا از تلاش‌های دولت بغداد جهت بازگرداندن صلح و ثبات به این کشور حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه سومریه‌نیوز، این اظهارات در دستورکار شورای امور خارجه اتحادیه اروپا مطرح شده است که در آن آمده است: این شورا براساس آن، استراتژی اروپایی را در قبال عراق و داعش برای دو سال آتی در پیش گرفت و اتحادیه اروپا با نهادهای مختلف خود به این دستورات به عنوان قوانین الزام‌آور عمل خواهد کرد.

در ادامه این سفارش‌ها آمده است که اتحادیه اروپا مجددا به حمایت جدی خود از وحدت و حاکمیت و تمامیت اراضی عراق و همچنین بر حمایت مستحکم از دولت عراق به ریاست حیدرالعبادی، نخست‌وزیر عراق تاکید می‌کند.

اتحادیه اروپا همچنین از پایبندی دولت عراق به ادامه اجرای اصلاحات و مذاکرات فراگیر با هدف تحقق آشتی ملی و صلح و ثبات در بلندمدت استقبال کرد.

اتحادیه اروپا ضمن درخواست از دولت و پارلمان عراق برای آنکه به تلاش‌های اصلاح‌گرایانه خود جهت پیشرفت سریع و کارآمد ادامه دهند، بر اهمیت توافق بر سر انتقال درآمدهای نفتی میان عراق و اقلیم کردستان تاکید کرد.

اتحادیه اروپا از کشورهای منطقه نیز خواست تا از دولت عراق در راستای تلاش‌هایش برای باز گرداندن ثبات و صلح بلندمدت در عراق حمایت کنند.

انتهای پیام

کد N780251