سی ان ان: کیم جون اون در استفاده ابزاری از زنان شیوه پدران خود را می پیماید

خبرگزاری صدا و سیما نوشت:

با سپری شدن دوران سوگواری عمومی و اجباری در کره شمالی، به نظر می آید کیم جون اون سنت های قدیمی سران این کشور در استفاده ابزاری از زنان را شروع کرده باشد.
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان در حالی که تنش ها در شبه جزیره کره همزمان با رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا بالا گرفته است، کره شمالی نیز موضع گیری های خود را در قبال غرب تند تر می کند.
کره شمالی چهار موشک میان برد را آزمایش کرد که قبل از سقوط به دریا، هشتاد و پنج مایل را پیموده بود.
یک مقام پنتاگون در گفتگو با سی ان ان گفته است ما از کره شمالی می خواهیم از هرگونه اقدام تحریک کننده که باعث بالا گرفتن تنش ها می شود خودداری کند و به تعهدات بین المللی خود پای بند باشد.
در این حال گفته می شود کیم جون اون، رهبر کره شمالی به سنت پدر و پدربزرگ خود، گروه موسوم به «جوخه لذت» را راه اندازی کرده است؛ گروهی از زنان که برای امور شخصی و تبلیغاتی رهبر کره شمالی به کار می رود و اعضای آن با گزینش های خاص، انتخاب می شود.
در دو هزار و یازده که رهبر جوان کره شمالی جای گزین پدر خود شد، نوعی سوگواری اجباری در این کشور جریان داشت و وی از چنین اقدامات سرباز می زد تا سه سال عزای عمومی پدرش بگذرد. حال وی از این دوره عبور کرده است و امکان دارد در این فرایند گردان های لذت بار دیگر به راه بیفتد.
وی ماه آینده، اولین سفر خارجی خود را صورت می دهد تا به روسیه برود و با رئیس جمهور این کشور دیدار کند. این در حالی است که زنان یاد شده، وی را در این سفر همراهی نمی کنند.

52261

کد N780197