پلیس چین بیش از 50 تن را در پی اعتراضات در پکن و گوانگدونگ بازداشت کرد

جمهوري چين

پلیس چین اعلام کرد، ماموران پلیس در پکن و گوانگدونگ بیش از 50 تن را پس از برگزاری دو اعتراض مجزا بازداشت و یا به بیمارستان منتقل کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، پس از آنکه معترضان در اعتراض به مسائل مربوط به زمین و مسکن با زور وارد یکی از ایستگاه‌های قطار تندرو شدند، پلیس گوانگدونگ 22 تن را بازداشت کرد.

پلیس پکن در بیانیه‌ای گفت، در رویدادی مجزا ماموران پلیس پایتخت بیش از 30 تن را پس از آنکه در جریان اعتراضی "خوابیده" نسبت به یک مرکز خرید در نزدیکی مرکز پکن سم آفت کش مصرف کردند، به بیمارستان منتقل کرد.

در این بیانیه آمده است، معترضان رانندگان تاکسی از استان شمالی "هیلونگ جیانگ" بودند.

در این راستا معترضان در گوانگدونگ به خاطر جلب توجه مقامات ارشد دولت به مسائل مربوط به زمین، پول، آبیاری زمین‌های کشاورزی و مسکن به ایستگاه قطار تندرو هجوم بردند.

معترضان به سرعت توسط پلیس متفرق شده و 22 تن به خاطر مسدود کردن قطار و آسیب به اموال عمومی و خصوصی بازداشت شدند.

در گذشته نیز رویدادهای مشابهی در چین رخ داده که در آن معترضان سم آفت کش یا کود شیمیایی در ملأ عام مصرف می‌کردند به این امید که توجه همگان را به یک شکایت و یا بی‌عدالتی جلب کنند.

هر ساله حدود 90 هزار اعتراض در چین رخ می‌دهد که دلایل آن فساد، آلودگی هوا، زمین خواری غیرقانونی و دیگر بی‌عدالتی‌ها است.

انتهای پیام

کد N780181