فردا در مزار شهيد صورت می گيرد؛

تجديد ميثاق جهادگران با آرمان های شهيد «صياد شيرازی»

سیاسی

به مناسبت سالگرد شهادت امير صياد شيرازی، جمعي از جهادگران در مزار اين شهيد گرانقدر حاضر شده و با آرمان های والای وی تجديد ميثاق می كنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومي بسيج سازندگي، در اين ديدار كه روز دوشنبه، ۱۷ فروردين ماه ساعت ۱۰:۳۰ صبح صورت مي گيرد، مهندس ابراهيم عزيزي، مسئول بسيج سازندگي كشور، خانواده معظم شهيد صياد شيرازي، جمعي از همرزمان اين شهيد و گروهي از جهادگران حضور خواهند داشت.

در اين ديدار كه در ايام سالگرد شهادت امير سپهبد علي صياد شيرازي، الگوي مديريت جهادي در مزار اين شهيد صورت مي گيرد، جهادگران با آرمان هاي اين شهيد والامقام بارديگر تجديد ميثاق مي كنند، اين اقدام در راستاي ديدار ماهانه جهاگران با خانواده معظم شهداء برگزار مي شود.

شهيد صياد شيرازي پيش از پيروزي انقلاب اسلامي، چندين سال در بخش هاي مختلف ارتش به ويژه در غرب كشور به پاسداري از كشور پرداخت و در سازماندهي و فعاليت نيروهاي انقلابي در ارتش تلاشي گسترده داشت.

از مهم ترين اقدامات او پس از پيروزي انقلاب اسلامي، مي توان به تهيه طرح هاي عملياتي كه منجر به شكستن حصر شهرهاي سنندج و پادگان هاي مريوان، بانه و سقز شد، اشاره كرد.

شهيد سپهبد علي صياد شيرازي، روز شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۷۸ در حالي كه به قصد عزيمت به محل كار خود از منزل، خارج شده بود مورد سوء قصد يكي از اعضاي گروهك تروريستي منافقين قرار گرفت و به شدت مجروح شد. اهالي محل كه از اين حادثه مطلع شده بودند بلافاصله او را به بيمارستان انتقال دادند اما متأسفانه بر اثر شدت جراحات وارده، تلاش پزشكان براي نجات او بي نتيجه ماند و امير سرافراز ارتش اسلام پس از عمري مجاهدت در راه خدا به فيض عظيم شهادت نايل آمد.