نیروهای ویژه سعودی در عملیات یمن شرکت دارند

یک مشاور عربستان سعودی از دخالت‌ نیروهای ویژه این کشور در عملیات نظامی علیه حوثی‌ها در یمن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، عملیات هوایی تحت رهبری عربستان در 26 ماه مارس 2015 و علیه حوثی‌ها در یمن آغاز شد، اما هنوز هیچ تصمیمی برای استقرار نیروهای زمینی در یمن اتخاذ نشده است.

این مشاور ارشد دولت عربستان با اعلام اینکه نیروهای ویژه دریایی و ارتش عربستان عملیات ویژه‌ای را در یمن انجام داده‌اند، نگفت که آیا نیروی زمینی به یمن اعزام می‌شود یا خیر.

وی ادامه داد: نیروهای ویژه عربستان تجهیزات ارتباطی و تسلیحات به حامیان عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری سابق یمن می‌دهند. این نیروها همچنین به هماهنگی و رهبری این حامیان برای مقابله با حوثی‌ها می‌پردازند.

این مشاور گفت: نیروهای ویژه و ارتش عربستان در عملیات علیه یگان‌های حوثی‌ها در تنگه باب المندب که اکثر کشتی‌های تجاری دنیا از آن عبور می‌کنند، شرکت دارند. نیروهای ویژه عربستان جزیره‌ای را که حوثی‌ها در آن هستند محاصره کرده و عملیات نظامی برای منهدم و نابود کردن تمام مواضع حوثی‌ها ادامه دارد.

سفیر ریاض در آمریکا نیز روز پنجشنبه به نقش این نیروهای ویژه اشاره کرد و گفت: ما در یمن نیروی زمینی نداریم. مساله اعزام نیروهای زمینی به یمن بر روی میز است اما تصویب آن به شرایط و ضرورت بستگی دارد.

انتهای پیام

کد N780158