ضمن قدردانی از هیات مذاکره کننده‌ ایرانی

ابوترابی‌فرد: به رسمیت شناختن حق غنی‌سازی ایران پیروزی بزرگ برای ملت ایران است

مذاكرات ايران و گروه 1 5,محمدحسن ابوترابي‌فرد,دولت و ملت، همدلی و همزبانی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به رسمیت شناختن حق غنی سازی جمهوری اسلامی ایران از سوی غرب را یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران دانست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد که در غیاب علی لاریجانی ریاست اولین جلسه علنی مجلس در سال 94 را بر عهده داشت در نطق پیش از دستور خود گفت که اذعان دشمنان جمهوری اسلامی به این که کشور ما در کلوپ هسته‌ای جهان تعریف می‌شود دستاوردی است که در سایه‌ پایداری ملت ایران به دست آمده است.

وی اظهار کرد:‌ ایستادگی ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی آمریکا در حوزه‌ فناوری هسته‌ای، جمهوری اسلامی، در طول 12 سال امروز ما را در جایگاهی قرار داده که دشمنانمان اذعان دارند جمهوری اسلامی در کلوپ هسته‌ای جهان تعریف می‌شود و اذعان دارند که چرخه کامل سوخت در خاک جمهوری اسلامی سامان می‌یابد این در سایه‌ استقامت و پایداری ملت ایران و راهبردی که رهبری تعریف کرده‌اند به دست می‌آید.

وی ضمن قدردانی از هیات مذاکره کننده‌ ایرانی خاطرنشان کرد:‌ ما بر این حقیقت تاکید داریم که تنها با گام برداشتن در چارچوب تعریف شده از سوی رهبری است که ملت بزرگ ایران می‌تواند دستاوردهای ارزشمندی که در راه دستیابی به دانش و فناوری هسته‌ای به دست آورده‌اند را حراست کنند.

نایب رئیس مجلس در عین حال خاطرنشان کرد: از دولت و تیم مذاکره کننده می‌خواهیم در چارچوب تبیین و تعریف شده از سوی رهبری در مسیر هم‌افزایی و ایجاد یک جبهه واحد حرکت کنند. امروز دولت و ملت و مجلس در حوزه‌ هسته‌ای یک سخن واحد دارند و آن چارچوب تبیین شده از سوی رهبری و حفظ و حراست از دستاوردهای هسته‌ای ایران است و در این مسیر است که ما می‌توانیم به پیروزی‌های بزرگ دست یابیم.

وی با بیان این‌که »ایران به آمریکا و متحدانش اجازه نمی‌دهد پیمان‌ها را بشکنند و بر خلاف تعهدات خود قدم بردارند» ادامه داد: در همین مسیر است که ما می‌توانیم ازعزت خود حراست ‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران و جامعه جهانی توجه دارند که غرب هیچ‌گاه برای هیچ کشوری حق غنی‌سازی را دیگر به رسمیت نخواهد شناخت تنها یک استثناء وجود دارد و آن ایران است. گرفتن این حق در ساختار نظام بین‌الملل یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران به حساب می‌آید که در راستای دفاع از منافع ملی و حرکت در چارچوب خطوط تعریف شده از سوی رهبری گام برداشته و برخواهد داشت.

ادامه دارد ...

کد N779994