۰
با تصویب مجلس؛

سازمان جنگل‌ها موظف به احداث نمازخانه در بوستان‌ها شد

  • ۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نمایندگان مجلس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و شهرداری‌ها را موظف به احداث نمازخانه در پارک‌های ملی و بوستان‌های شهری کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان مجلس در اولین جلسه علنی در سال 94 به ادامه بررسی جزئیات طرح حمایت از مدیریت، احداث، تجهیز و نوسازی مساجد و نمازخانه‌های کشور پرداختند و بر اساس آن ماده 10 را به تصویب رساندند.

بر اساس این مصوبه سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و شهرداری‌ها موظف‌اند نسبت به احداث و یا اختصاص فضای کافی و مناسب برای مسجد یا نمازخانه در پارک‌های ملی و بوستان‌های شهری اقدام کنند.

نمایندگان در آخرین روزهای سال 93، 9 ماده ابتدایی این طرح را به تصویب رسانده بودند که از جمله مهمترین این مواد ایجاد معاونت امور مساجد کشور و تغییر نام سازمان اوقاف و امور خیریه به سازمان اوقاف، مساجد و امور خیریه بود که این معاونت موظف شد نسبت به تهیه طرح‌های مورد نیاز برای ساخت مساجد و نمازخانه‌های جدید اقدام کند.

همچنین وزارت راه و شهرسازی نسبت به احداث مساجد و نمازخانه‌های بین راهی مکلف به انجام اقدامات لازم گردید و تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف به احداث مسجد یا نمازخانه در مجتمع‌های رفاهی، تالارها و رستوران‌ها، غذاخوری و سایر اماکن عمومی شدند.

نمایندگان مجلس در اولین جلسه علنی سال 94 بررسی این طرح را از ماده 10 آغاز کردند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.